Reklama

Pierwszy dzień matur: Sprawdzają się w języku polskim

Opublikowano:
Autor:

Pierwszy dzień matur: Sprawdzają się w języku polskim - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Punktualnie o godz. 9 ponad 310 tys. maturzystów w całej Polsce chwyciło za pióra i w tej chwili sprawdza swoją wiedzę z języka polskiego. To matura na poziomie podstawowym. Od tego roku obowiązują nowe zasady zdawania egzaminu dojrzałości. Zrezygnowano np. z przygotowywanej wcześniej prezentacji na maturze ustnej z polskiego. Uczniowie będą losować pytania przygotowane przez CKE.Abiturienci obowiązkowo zdają j. polski, jutro matematykę i język obcy (angielski zaplanowano na środę).Sesja maturalna potrwa do 22 maja. Na 5 maja po południu zaplanowano egzaminy z języka łacińskiego i kultury antycznej.

Egzamin z niemieckiego odbędzie 12 maja, rosyjskiego - 14 maja, francuskiego - 18 maja, hiszpańskiego - 20 maja, włoskiego - 21 maja.

7 maja maturzyści sprawdzą się z j. polskiego na poziomie rozszerzonym, po południu - z biologii; 8 maja zdawać będą matematykę na poziomie rozszerzonym, po południu wiedzę o społeczeństwie; 11 maja fizykę i astronomię, po południu filozofię; 13 maja geografię i historię muzyki; 15 maja chemię, po południu historię sztuki, 19 maja informatykę, po południu historię.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE