Reklama

Pierwszy inwestor w żychlińskiej podstrefie? Trwają wstępne rozmowy

Opublikowano:
Autor:

Pierwszy inwestor w żychlińskiej podstrefie? Trwają wstępne rozmowy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mimo, że żychlińska strefa ekonomiczna ma już 7 lat, jak dotąd żaden przedsiębiorca nie zdecydował się na zainwestowanie na tutejszych gruntach. Jak informował nas na początku roku burmistrz, Grzegorz Ambroziak, są dwa główne powody takiej sytuacji – inwestorzy traktują Żychlin jako opcję awaryjną lub wolą inwestować w istniejących już budynkach. Możliwe jednak, że sytuacja wkrótce się zmieni.

Żychlińska podstrefa zajmuje 11 hektarów i podzielona jest na trzy kompleksy inwestycyjne. Mieszkańcy wiązali ze strefą duże nadzieje licząc, że potencjalni inwestorzy zapewnią nowe miejsca pracy. Niestety, jak dotąd przedsiębiorcy omijali Żychlin szerokim lukiem.

- W mojej ocenie, ważnym aspektem negatywnym, jest konkurencja bardzo dużej i położonej bezpośrednio przy węźle autostrady, strefy w Kutnie oraz położenie pobliskiej podstrefy w Łowiczu i Łęczycy. Jako najmniejsza jednostka samorządowa, jesteśmy rozpatrywani jako alternatywa dla tych lokalizacji. Jest to mój wniosek wynikający z licznych spotkań z inwestorami – mówił w lutym Grzegorz Ambroziak.

Okazuje się, się rozmowy z inwestorami wciąż trwają. Jak poinformował nas burmistrz, w ostatnim kwartale pojawił się inwestor z polskim kapitałem z woj. warmińsko-mazurskiego. W tej chwili inwestor analizuje ofertę złożoną przez miasto. Oprócz tego wyraził wstępną chęć inwestycji, składając projekt listu intencyjnego. Z innym z inwestorów rozmowy zostały wstrzymane.

- Z jednym z inwestorów, który złożył list intencyjny, zawieszono rozmowy do czasu przedstawienia pełnej informacji finansowej – informuje Grzegorz Ambroziak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE