Reklama

Pieśń nad pieśniami w CTMiT

Opublikowano:
Autor:

Pieśń nad pieśniami w CTMiT - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia VIII Festiwal im. Szaloma Asza powoli dobiega końca. Przed nami jeszcze tylko ogłoszenie wyników XI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Szaloma Asza, oraz jutrzejszy koncert finałowy piosenek żydowskich. Natomiast dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca mieliśmy okazję skonsumować prawdziwą wisienkę na tegorocznym torcie festiwalowym. Na scenie dawnego Domu Dochodowego Straży Ogniowej kutnianie mieli okazję zobaczyć monodram "Pieśń nad pieśniami" na podstawie opowiadania Szolem Alejchema, z repertuaru Teatru Żydowskiego im. Estery, Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie.

Reżyserem spektaklu oraz autorem scenariusza do monodramu jest Maciej Wojtyszko, muzykę skomponował Jerzy Derfel, a w roli głównej wystąpił Jerzy Walczak.

Historia monodramu, którego bazą było opowiadanie pochodzącego z różanego grodu pisarza, opowiada o determinacji i dziecięcej fascynacji, dającej siłę do dalszego życia. Motorem, który je napędza jest miłość.

Bohaterów monodramu poznajemy jako dzieci, które przez rodzinne animozje nie potrafią poradzić sobie z rodzącym się między nimi uczuciem. Po wielu latach spotykają się ponownie, by odkryć na nowo wagę dziecięcej fascynacji. "Pieśń nad pieśniami " to opowieść o zagubionej treści życia, tęsknocie za dziecięcymi marzeniami, ale także o tym, jak trudno odciąć się od swoich własnych korzeni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE