Reklama

Reklama

Pirat drogowy stracił "prawko". Przemknął przez pasy z prędkością ponad 100 km/h

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP w Łęczycy

Pirat drogowy stracił "prawko". Przemknął przez pasy z prędkością ponad 100 km/h - Zdjęcie główne

Pirat drogowy przemknął przez pasy z prędkością ponad 100 km/h | foto KPP w Łęczycy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Aż 18 kierowców złamało obowiązujące ograniczenia podczas wtorkowych działań przeprowadzonych przez drogówkę w naszym regionie. Jeden z nich przekroczył dozwoloną prędkość, w wyniku czego zatrzymano mu prawo jazdy.

Reklama

17 stycznia na terenie powiatu łęczyckiego policjanci prowadzili działania „Bezpieczny Pieszy”. Funckjonariusze skupili uwagę na wykroczeniach, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych. Między innymi związanych z nieustępowaniem pierwszeństwa, parkowaniem pojazdów w sposób niewłaściwy na chodnikach czy w rejonie przejść. Kontrolowana była również prędkość pojazdów w rejonach przejść dla pieszych zlokalizowanych na terenie miasta i gminy Łęczyca.

W rezultacie 18 kierujących poniosło konsekwencje przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Wśród nich był 33-letni kierowca skody, którego mundurowi zatrzymali do kontroli około godziny 10:00 na terenie miejscowości Błonie. Dojeżdżając do przejścia dla pieszych w obszarze zabudowanym, mężczyzna jechał autem z prędkością 104 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandat w wysokości 1500 złotych i stracił prawo jazdy na 3 miesiące za jazdę w obszarze zabudowanym o 54 km/h więcej.

- Kierujący pojazdem (z wyłączeniem kierującego tramwajem) zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu, albo wchodzącemu na to przejście. Zgodnie z nowym taryfikatorem za takie wykroczenie grozi mandat w wysokości 1500 złotych - przestrzega asp.szt. Mariusz Kowalski, oficer prasowy łęczyckiej policji. 

Info: KPP w Łęczycy

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy