reklama

Pisarz Tomasz Piątek w KDK

Opublikowano:
Autor:

Pisarz Tomasz Piątek w KDK - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaSpotkania z ludźmi pióra należą do wieloletniej tradycji Kutnowskiego Domu Kultury. W tym sezonie proponujemy kutnowskim miłośnikom literatury cykl pt. "Literatura stara po(d)rywaczka ludzi". W jego ramach instruktor Artur Fryz przewiduje spotkania z intrygującymi prozaikami i poetami.Pierwsze spotkanie cyklu odbędzie się 24 listopada br. o godz. 18.00 w sali 26. Jego bohaterem będzie jeden z ciekawszych prozaików młodego pokolenia, Tomasz Piątek. W tym roku jego powieść "Pałac Ostrogskich" znalazła się wśród 7 książek nominowanych do literackiej nagrody NIKE.

Jego debiutem książkowym była powieść "Heroina", oparta częściowo na własnych doświadczeniach. Książka zyskała duży rozgłos, między innymi ze względu na brak jednoznacznej negatywnej, bądź pozytywnej oceny heroiny. Powieść nagrodzona została honorową nagrodą "Książka Lata 2002" przez Bibliotekę Raczyńskich w Poznaniu, zaś Piątek nominowany był do Paszportu Polityki.

Drugą książką Piątka była powieść kryminalna "Kilka nocy poza domem". Później napisał trylogię fantasy "Ukochani Poddani Cesarza", uznaną przez krytyków (Kinga Dunin) i publiczność za jeden z najbrutalniejszych tekstów w literaturze polskiej. Anty-thriller "Bagno" został nominowany do nagrody Wielki Kaliber dla najlepszych powieści kryminalnych.

Twórczość Piątka nie jest oceniana jednoznacznie, a jego powieści trudno przyporządkować do jakichkolwiek kategorii. Przeciwnicy atakują pisarza za agresywny język i nadmierną wielowątkowość, zwolennicy podkreślają wyobraźnię, humor i metafizyczne treści w jego książkach.

W tym roku ukazała się jego przewrotna powieść kryminalna pt. "Morderstwo w La Scali".

Wszystko wskazuje na to, że spotkanie z tym nietuzinkowym pisarzem i dziennikarzem to właściwie pozycja obowiązkowa dla miłośników nowej polskiej prozy a także tych, którzy lubią atmosferę intelektualnych kontrowersji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE