Reklama

Reklama

Pobierasz 500 plus? Pamiętaj o tym terminie, jeśli nie chcesz przerwać wypłaty świadczenia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Pobierasz 500 plus? Pamiętaj o tym terminie, jeśli nie chcesz przerwać wypłaty świadczenia - Zdjęcie główne

Jeśli pobierasz 500 plus i nie chcesz mieć przerwy w wyplacie świadczenia, złóż wniosek do 30 kwietnia | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje wnioski o świadczenie wychowawcze „Rodzina 500+” na nowy okres świadczeniowy 2023/2024. Jeśli chcesz uniknąć przerwy w jego wypłacie, koniecznie złóż wniosek najpóźniej do końca kwietnia. Jak to zrobić?

Reklama

„Rodzina 500+”: złóż wniosek do końca kwietnia

Świadczenie wychowawcze „Rodzina 500+” przysługuje rodzicom i opiekunom, niezależnie od osiąganych dochodów, na każde dziecko, które nie ukończyło 18 lat. Aby otzymać pieniądze w nowym okresie świadczeniowym, który trwać będzie od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r., trzeba złożyć do ZUS odpowiedni wniosek drogą elektroniczną. W województwie łódzkim do połowy kwietnia rodzice złożyli ponad 209 tys. takich wniosków, na 318 tys. dzieci. 

Warto dodać, że każdy prawidłowo złożony do 30 kwietnia wniosek sprawi, że zachowana zostanie ciągłość wypłat świadczenia, to znaczy, że pieniądze trafią do zainteresowanych do 30 czerwca. Termin wypłaty świadczenia jest uzależniony od daty złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku. 

- Przypominam, że w tym roku wnioski na nowy okres świadczeniowy można złożyć za pośrednictwem bezpłatnej, oficjalnej aplikacji mobilnej mZUS. Aplikacja jest dostępna na urządzeniach z systemami operacyjnymi Android i iOS. Można ją pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store - przypomina Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

Wnioski o świadczenia dla rodzin można składać również za pośrednictwem usług dostępnych w ubiegłych latach, czyli Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia czy bankowości elektronicznej większości polskich banków.

Aplikacja mZUS ułatwia i przyspiesza wypełnianie wniosku o świadczenie. Jeśli ktoś składał już wniosek w poprzednim okresie i otrzymywał świadczenie, może utworzyć nowy wniosek na podstawie poprzedniego. Dzięki temu większość danych uzupełni się automatycznie. W razie potrzeby klient może je zmienić przed wysłaniem. W aplikacji można również sprawdzić, czy świadczenie zostało już przyznane oraz terminy zrealizowanych wypłat. 

Info: ZUS Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy