Poćwiczyli na kolegach z Pabianic

Poćwiczyli na kolegach z Pabianic - Zdjęcie główne

WydarzeniaAZS II WSGK Kutno pokonał gładko PTK 99 Pabianice103:81 (29:18, 25:15, 20:12, 29:36) w rozgrywkach III ligi koszykówki mężczyzn. To był mecz bez historii. Sytuację na boisku od pierwszej minuty spotkania kontrolowali Akademicy. Kutnowscy koszykarze byli o klasę lepsi od przeciwników. I nic w tym dziwnego, zważywszy na to, że trener do gry desygnował skład w przeważającej mierze drugoligowy.

- Chcieliśmy przećwiczyć kilka ustawień i wariantów gry przed sobotnim meczem z Astorią Bydgoszcz – mówi trener Jarosław Żak. - Takiego meczu nie zastąpi żaden trening. W sobotę bardzo ważny mecz z Astorią Bydgoszcz. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i liczymy na ich doping, ponieważ bardzo będzie nam potrzebny.

A wracając do dzisiejszego spotkania z PTK 99 Pabianice – z dobrymi efektami poszalał sobie na boisku Defeciński, Gołuch przećwiczył rzuty za 3 pkt., finezyjnie w samej końcówce I kw. zagrał Kubala, pograł sobie starszy z braci Janczurów, nieźle zaprezentował się Nowakowski i na boisku po długiej przerwie spowodowanej kontuzją pojawił się - wzbudzając aplauz publiczności – Wyrzykowski. A ogólnie wszyscy zagrali na luzie i osiągnęli spodziewany cel.

Goście z Pabianic właściwie nie istnieli na placu gry. Byli słabsi w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła.

AZS II WSGK: Gołuch 9, Wyrzykowski 4, Szczepaniak 4, Defeciński 21, Jażdżewski 4, Janczura E. 10, Kawczyński 5, Redzy 11, Biela 8, Kubala 22, Nowakowski 5. Trener Jarosław Żak.