Reklama

Reklama

„Poczet bajkowych postaci” - dzieci nagrodzone

Opublikowano: wt, 7 lis 2017 15:57
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uroczystość odbyła się 6 listopada, dzień po obchodzonym na całym świecie Międzynarodowym Dniu Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Zaprezentowanie ulubionych dziecięcych bohaterów i zwrócenie uwagi na rolę bajek w rozwoju dzieci to główne cele przyświecające organizatorom konkursu plastycznego „Poczet bajkowych postaci”.

Reklama

Do udziału zaproszono dzieci z przedszkoli powiatu kutnowskiego. Zadaniem uczestników było wykonanie portretu ulubionego bajkowego bohatera. Na konkurs wpłynęło 118 prac dzieci z 13 przedszkoli z Kutna i powiatu kutnowskiego: Przedszkole Miejskie nr 17 „Niezapominajka” w Kutnie, Przedszkole Miejskie nr 16 „Calineczka” w Kutnie, Przedszkole Miejskie nr 15 „Bajka” w Kutnie, Przedszkole Lokalne w Łaniętach, Niepubliczne Przedszkole „Kolorowy Świat’' w Bielawkach, Przedszkole Miejskie nr 8 „Promyczek’’ w Kutnie, Niepubliczne Przedszkole „Maluchowo” w Kutnie, Przedszkole Miejskie Nr 5 „Stokrotka” w Kutnie, Integracyjne Przedszkole nr 3 „Jarzębinka” w Kutnie, Punkt Przedszkolny nr 3 przy Szkole Podstawowej nr 5 w Kutnie, Punkt Przedszkolny nr 1 przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kutnie, Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Oporowie, Przedszkole Niepubliczne Sióstr Pasjonistek św. Pawła od Krzyża.

Przy wyborze prac jury oceniało samodzielność i oryginalność pracy dziecka oraz zgodność z tematem i wymogami regulaminu.
Wyróżniono 15 dzieci z 9 przedszkoli. Dwa trzecie miejsca przyznano Wiktorii Wawer (lat 4) z Przedszkola Miejskiego nr 15 „Bajka” w Kutnie (nauczyciel: Olga Miler) i Wiktorowi Olszewskiemu (3 lata) z Przedszkola Niepublicznego Sióstr Pasjonistek św. Pawła od Krzyża (nauczyciel: Emilia Janecka). Dwa drugie miejsca przyznano Tymoteuszowi Politańskiemu (lat 5) z Przedszkola Miejskiego nr 17 „Niezapominajka” w Kutnie (nauczyciel: Mirosława Szafoni) oraz Wiktorii Wawer (lat 4) Przedszkola Miejskiego nr 15 „Bajka” w Kutnie (nauczyciel: Olga Miler). Pierwsze miejsce zdobył Adam Grędziak (lat 6) z Przedszkola Miejskiego nr 15 „Bajka” w Kutnie (nauczyciel: Anna Bartczak).

Dyplomy i książki laureatom wręczyły Agnieszka Sobczyk – dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 15 „Bajka” w Kutnie i Agnieszka Mikołajczyk – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Kutnie.

Wszystkie prace zgłoszone do konkursu prezentowane są do 10 listopada w Bibliotece Pedagogicznej w Kutnie. W dniach 12 – 17 listopada będzie można je obejrzeć w Przedszkolu Miejskim nr 15 „Bajka w Kutnie” – w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)