Reklama

Reklama

Podróż nad morze: Awaria toalet, ludzie musieli wysiadać z pociągu. Groteskowy początek wakacji

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: PKP intercity

Podróż nad morze: Awaria toalet, ludzie musieli wysiadać z pociągu. Groteskowy początek wakacji - Zdjęcie główne

Posłanka z Kutna nie wyklucza interwencji w ministerstw w sprawie awrii toalet w pociągu "Witkacy" | foto PKP intercity

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do bardzo nietypowej sytuacji doszło w pociągu, który pokonuje jedną z najdłuższych tras w Polsce – przestały w nim działać wszystkie toalety. Skład przejeżdża również przez Kutno, znalazła się w nim także posłanka z naszego miasta – Paulina Matysiak, która opisuje wszystko dla Polsat News.

Reklama

Pociąg „Witkacy” z Zakopanego do Gdyni pokonuje jedną z najdłuższych tras w Polsce. Według rozkładu cała podróż trwa ponad 12 godzin. Pociąg przejeżdża również przez Kutno.

Pociągiem podróżowała posłanka Lewicy z naszego miasta – Paulina Matysiak. Polsat News podaje, że parlamentarzystka jechała tym pociągiem na odcinku Łódź Widzew-Kutno.

W pewnej chwili zauważyła, że wszystkie znajdujące się w składzie toalety są niedostępne, potwierdził jej to również kondutkor.

- Próbowano podmienić te wagony, lecz nie było wolnych. Dlatego na poszczególnych stacjach staliśmy dłużej, by pasażerowie mogli skorzystać z toalety poza pociągiem. Szły co najmniej kilkunastoosobowe grupy podróżnych – mówi w rozmowie polsatnews.pl Paulina Matysiak.

Posłanka zauważa, że nie każdy wie, w którym konkretnie miejscu na poszczególnych dworcach dostępne są toalety, oprócz tego niektóre z nich są płatne. Matysiak zwraca uwagę, że pociągami mogą podróżować osoby starsze lub z niepełnosprawnościami, które mogą mieć problem z szybkim przemieszczaniem się.

- Ta sytuacja była trudna i dla pasażerów, i dla drużyny konduktorskiej – mówi dla Polsat News.

Nie wiadomo, czy problem pojawił się już na początku podróży „Witkacego”, czy w jej trakcie. Wiadomo natomiast, że posłanka nie wyklucza złożenia w tej sprawie interpelacji do Ministerstwa Infrastruktury.

Na tym nie koniec – jak podaje Polsat News pociąg na ostatnią stację dojechał z opóźnieniem. Więcej W TYM MIEJSCU.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy