Reklama

Reklama

To będzie największa taka inwestycja w Kutnie od kilkudziesięciu lat! Wpłynęły pierwsze oferty

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

To będzie największa taka inwestycja w Kutnie od kilkudziesięciu lat! Wpłynęły pierwsze oferty - Zdjęcie główne

Ponad 4 tysiące źródeł światła zastąpią nowoczesne oprawy LED-owe | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niebawem w Kutnie ponad 4 tysiące źródeł światła zastąpią nowoczesne oprawy LED-owe. Do Urzędu Miasta wpłynęły już cztery oferty w sprawie wykonania modernizacji oświetlenia ulicznego.

Reklama

Przypomnijmy, że Kutno otrzymało dofinansowanie i pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na wymianę wszystkich opraw oświetleniowych znajdujących się w mieście. Magistrat ogłosił przetarg na wykonawcę tego zadania, a w poniedziałek (28.06) otwarto konkursowe oferty.

- Pragnę przypomnieć, że dzięki tej inwestycji, będziemy mogli zaoszczędzić rocznie prawie milion złotych z tytułu opłat za zużycie energii elektrycznej. Szacowaliśmy, że inwestycja może kosztować nawet ponad 9 000 000 złotych. Ceny zaproponowane przez wykonawców okazały się jednak niższe i wahają się od niecałych 6 500 000  złotych, do prawie 7 200 000 złotych. Najtańszą ofertę przedstawiła firma LUG Sp. z o.o. z Zielonej Góry, ale oczywiście musimy jeszcze wszystkie oferty sprawdzić pod kątem formalnym – wyjaśnia Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

Warto podkreślić, że Kutno jako jedyne miasto w województwie łódzkim pozyskało pieniądze z WFOŚGiW na tak duże zadanie związane z oświetleniem. Olbrzymia w tym zasługa pracowników Wydziału Zarządzania Drogami i Transportu oraz Biura Obsługi Funduszy Pomocowych, którzy przygotowali kompletny wniosek.

Nowe LED-owe oprawy znacząco poprawią bezpieczeństwo na drogach, będą też dużo oszczędniejsze, niż funkcjonujące obecnie sodowe.

Według założeń koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej potrzebnej do oświetlenia miasta mają spaść o prawie 75%. Tak wynika z przygotowanej wcześniej dokumentacji. Zamiast ponad 2442 megawatogodzin, zużywanych będzie jedynie niespełna 600 megawatogodzin. Do tego dochodzą jeszcze czynniki ekologiczne, bo dzięki zmniejszeniu zużycia energii, miasto przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy