Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Połamane drzewa, zerwane dachy i liczne interwencje straży. Przez powiat kutnowski przeszła nawałnica

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzisiejsza noc zdecydowanie nie należała do tych spokojnych. Przez powiat kutnowski przeszła nawałnica, która poskutkowała kilkudziesięcioma interwencjami straży pożarnej. Doszło do kilku groźnych incydentów. Zobacz listę dotychczasowych interwencji z naszego powiatu.

Reklama

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej interweniowali tej nocy m.in. w gminach Kutno, Dąbrowice, Krośniewice i Łanięta. Na chwilę obecną, według informacji podanych przez oficera dyżurnego PSP w Kutnie, prowadzą 21 interwencji.

Niebezpieczne zjawiska pogodowe zaczęły się tworzyć w nocy z czwartku 8 lipca na piątek 9 lipca około godziny 1:30. To właśnie wtedy odnotowano jedną z pierwszych strażackich interwencji w miejscowości Baby w gminie Dąbrowice. Przez cały powiat kutnowski przeszły burze, którym towarzyszyły silne opady deszczu i porywisty wiatr. Nawałnica wyrządziła spore szkody. 

Najwięcej zgłoszeń dotyczyło zerwanych linii energetycznych i połamanych drzew, które blokowały jezdnię. 

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło jednak w miejscowości Majdany w gminie Dąbrowice, gdzie silny wiatr zerwał fragment dachu z domu mieszkalnego. Działania na miejscu wciąż trwają.

To oczywiście nie jedyne miejsce, gdzie interweniowali strażacy. Prowadzili działania m.in. w Nowych w gminie Krośniewice, Mariankach w gminie  Kutno, Mariopolu w gminie Dąbrowice, Jukowie w gminie Łanięta, a także w samym Kutnie.

Inne miejsca, gdzie nawałnica wyrządziła spore szkody to także Morawce, Suchodoły, Pawlikowice i Pomarzany w gminie Krośniewice. Jeśli chodzi o gminę Łanięta, do interwencji doszło m.in. w Suchodębiu.

Jedną z bardziej poszkodowanych gmin okazały się Dąbrowice - działano m.in. w Liliopolu, Augustopolu i Rozopolu. Wichura uszkodziła tam dwa dachy, zniszczeniu uległa także część boiska Gminnego oraz krzyż na wieży kościoła parafialnego.

Sytuacja nadal się nie ustabilizowała i do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie cały czas wpływają kolejne zgłoszenia. Niestety, IMGW wydłużyło ostrzeżenie pogodowe przed burzami dla naszego powiatu. Jest to alert drugiego stopnia, można zatem spodziewać się naprawdę niebezpiecznych zjawisk i jeszcze większej ilości interwencji strażaków. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy