Reklama

Polfarmex Kutno zaczyna przygotowania do sezonu!

Opublikowano:
Autor:

Polfarmex Kutno zaczyna przygotowania do sezonu! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Drużyna Polfarmexu Kutno przygotowania do sezonu 2015/2016 rozpocznie w poniedziałek 24 sierpnia. Przyjazd wszystkich zawodników planowany jest najpóźniej na weekend 22-23 sierpnia. Pierwsze spotkanie nowego składu odbędzie się w poniedziałek 24 sierpnia.Rano wszyscy zawodnicy i sztab szkoleniowy spotkają się z zarządem Klubu, a następnie rozpoczną się badania kontrolne i testy medyczne. Szkoleniowcy nie planują wyjazdu drużyny na obóz. Pierwszą część okresu przygotowawczego zawodnicy spędzą na treningach w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie oraz w Aquaparku Kutno, gdzie odbywać się będą zajęcia na siłowni.

W Aquaparku drużyna korzysta ponadto z możliwości przeprowadzania odnowy biologicznej. Za przygotowanie fizyczne naszej drużyny odpowiedzialny jest dobrze znany kibicom trener Wojciech Walich, który współpracuje z kutnowskim klubem od 2011 roku.

Po dwóch tygodniach przygotowań drużyna rozpocznie pierwsze sparingi. Na samym początku rozegrany zostanie dwumecz z Legią Warszawa. Pierwszy mecz rozegrany będzie w Warszawie, w piątek 4 września, a drugi dzień później w Kutnie. Oba mecze będą zamknięte dla publiczności. W sobotę 5 września będzie miała miejsce także oficjalna prezentacja drużyny Polfarmexu, która połączona zostanie z otwarciem „Święta Róży”. Następnie zawodnicy udadzą się do Koszalina, gdzie zostanie rozegrany turniej o Puchar Prezydenta Miasta Koszalina. W turnieju tym oprócz gospodarzy zagrają drużyny Energii Czarnych Słupsk i Wilków Morskich Szczecin. Będzie to pierwsza okazja dla naszych fanów, aby zobaczyć naszą drużynę na żywo.

W kolejnym tygodniu kutnowscy kibice będą mogli zobaczyć Polfarmex Kutno na turnieju o „Różę Kutna”. W tym roku przygotowano dla fanów nowe atrakcje. Oprócz polskiej drużyny, którą będzie zespół Asseco Gdynia, w turnieju udział wezmą dwie drużyny zagraniczne. W Kutnie zobaczymy wicemistrza Słowacji, zespół BC Prievidza, oraz drużynę litewskiej ekstraklasy, BC Siauliai, która w zeszłym sezonie odpadła w ćwierćfinale playoff, ale ma na swoim koncie triumf w Lidze Bałtyckiej.

Tydzień później drużyna wyjedzie na turniej do Radomia, w którym oprócz gospodarzy zobaczymy zespoły z Torunia i Tarnobrzega. Ostatni weekend przed startem rozgrywek Polfarmex spędzi za granicą. W tym sezonie sztab szkoleniowy zadecydował, aby w ostatnim etapie przygotowań rozegrać mecze kontrolne z drużynami z ekstraklasy czeskiej. Pierwszy z nich nasz zespół rozegra w czwartek 1 października w Decinie z drużyną BC Decin, a dzień później w Pradze z tamtejszą drużyną USK Praga. Będą to ostatnie sprawdziany dla naszej drużyny, po których nasi zawodnicy i trenerzy będą mieli tydzień na przygotowanie do pierwszego meczu w sezonie.

Poniżej prezentujemy terminy turniejów przedsezonowych, w których udział wezmą zawodnicy Polfarmexu Kutno w ramach przygotowań do sezonu 2015/2016:
• 4 września - sparing z Legią Warszawa w Warszawie (sparing zamknięty dla publiczności)
• 5 września - sparing z Legią Warszawa w Kutnie (sparing zamknięty dla publiczności)
• 11-13 września - Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Koszalina (Energa Czarni Słupsk, Wilki Morskie Szczecin, Polfarmex Kutno i AZS Koszalin);
• 19- 20 września – X Turniej o „Różę Kutna” (Asseco Gdynia, BC Prievidza, BC Siauliai oraz Polfarmex Kutno)
• 26 – 27 września – Turniej w Radomiu ( Rosa Radom, Polfarmex Kutno, Jezioro Tarnobrzeg, Polski Cukier Toruń)
• 1 październik – sparing z czeską drużyną BC Decin
• 2 październik – sparing z czeską drużyną USK Praga

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE