Reklama

Reklama

Polfarmex solidarny z Ukrainą. Firma przekazała leki, jest też otwarta na zatrudnienie ukraińskich specjalistów

Opublikowano: wt, 5 kwi 2022 10:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Środki przeciwbólowe, przeciwwirusowe oraz stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego przekazał Polfarmex S.A. Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Leki z Kutna trafią na Ukrainę, by wspomóc służbę zdrowia naszego wschodniego sąsiada, walczącego z rosyjskim agresorem.

Reklama

Ponad 30 tysięcy leków trafi na Ukrainę 

Ponad 33 tysiące opakowań leków wyjechało z magazynu centralnego Polfarmex S.A. do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych pod koniec marca. RARS koordynuje proces zaopatrywania służby zdrowia Ukrainy w niezbędne leki oraz artykuły medyczne.

Jak zaznacza firma, Polfarmex S.A. od początku wojny w Ukrainie pozostaje w kontakcie z Ministerstwem Zdrowia. Dzięki współpracy z polskim resortem zdrowia oraz instytucjami rządowymi, a także wzajemnej wymianie informacji, w odpowiedzi na listę pilnych potrzeb lekowych określonych przez Ministerstwo Zdrowia Ukrainy, przekazał środki przeciwbólowe, przeciwwirusowe oraz stosowane w terapii nadciśnienia tętniczego. 

–  Jesteśmy firmą rodzinną i z całego serca solidaryzujemy się ze wszystkim rodzinami, które zmuszone są szukać schronienia i bezpieczeństwa poza granicami swojej ojczyzny. Mamy nadzieję, że dzięki przekazanej pomocy choć w pewnym stopniu przyczynimy się do zapewnienia pacjentom w Ukrainie dostępu do niezbędnych leków – mówi Marek Wośko, Prezes Zarządu Polfarmex S.A.

Łączna wartość przekazanej darowizny to prawie 600 tysięcy złotych.

"Działamy także lokalnie"

Polfarmex zaznacza, że zaraz po rozpoczęciu agresji militarnej Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, firma włączyła się w pomoc naszym wschodnim sąsiadom, którzy trafili do Kutna. 

- Dzięki temu już w pierwszych dniach wojny przekazaliśmy opakowania zbiorcze dla darów zebranych podczas dwudniowej zbiórki w parafii p.w. św. Stanisława biskupa w Kutnie, a następnie przetransportowaliśmy je na granicę polsko-ukraińską, skąd trafiły do trzech parafii we Lwowie. Jednocześnie przekazaliśmy środki pieniężne Społecznej Fundacji Miasta Kutna na cele zakupu żywności oraz urządzeń AGD, niezbędnych w miejscu tymczasowego noclegu dla uchodźców z Ukrainy – informują przedstawiciele firmy.

W pomoc Ukraińcom zaangażowali się także pracownicy Polfarmexu, wspomagając m.in. zbiórkę pomocy rzeczowej dla dzieci z ukraińskich placówek opiekuńczo-wychowawczych, przebywających tymczasowo pod opieką nauczycieli z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Zbigniewa Religi.

Firma podkreśla, że jest otwarta na zatrudnienie ukraińskich pracowników. 

- Jako producent leków jesteśmy także otwarci na zatrudnienie ukraińskich specjalistów chemików, biologów, biotechnologów i farmaceutów do wzmocnienia naszego zespołu Polfarmex w Kutnie. Obywatele Ukrainy mogą liczyć na naszą pomoc w zakresie możliwości zakwaterowania oraz dopełnienia formalności przed polskimi urzędami – czytamy.

Info: Materiały prasowe Polfarmex S.A

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy