Reklama

Reklama

Pseudokibice łódzkiego klubu zatrzymani. Działali w zorganizowanej grupie przestępczej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 6 cze 2022 12:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci zatrzymali siedmiu mężczyzn ze środowiska pseudokibiców. Sześciu z nich podejrzanych jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie rozbojów, kradzieży i włamań, w których łupem padały m.in. maszyny do produkcji papierosów, tytoń i wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymani są członkami tzw. bojówki jednego z klubów piłki nożnej. Śledztwo prowadzi Prokuratura Krajowa. Sąd podjął decyzje o tymczasowych aresztowaniach.

Reklama

Funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego i Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi pod nadzorem Łódzkiego Wydziału zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej prowadzą śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej.  W jej skład wchodzą głownie członkowie bojówki jednego z łódzkich klubów sportowych. Swoją działalnością objęła województwo łódzkie ale także inne miejsca na terenie Polski. 

Podejrzani mają na swoim kryminalnym koncie rozboje, kradzieże i kradzieże z włamaniem do fabryk i magazynów z nielegalnymi papierosami oraz komponentami do ich produkcji. Śledczy zebrali materiał dowodowy pozwalający na dalszy rozwój sprawy.

- Na podstawie wydanych przez prokuraturę postanowień, na terenie Łodzi, Pabianic i woj. mazowieckiego doszło do kolejnych zatrzymań z udziałem policyjnym kontrterrorystów. Grupy funkcjonariuszy dotarły jednocześnie pod kilkanaście wytypowanych adresów. Do policyjnego aresztu trafili zaskoczenie pseudokibice w wieku od 28 do 41 lat. Podczas przeszukań kryminalni zabezpieczyli m.in. paralizator, zagłuszarki sygnału GPS, maczetę i pojemniki z gazem pieprzowym. Po przedstawieniu zarzutów, za które grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności, sąd na wniosek prokuratora, zdecydował o aresztowaniu podejrzanych - wyjaśnia oficer prasowy Łódzkiej Policji, Joanna Kącka.

 

Info: KWP Łódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy