Reklama

Reklama

Wiosna w pełni, policja przestrzega. "Motocykliści w wypadkach odnoszą najpoważniejsze obrażenia"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Wiosna w pełni, policja przestrzega. "Motocykliści w wypadkach odnoszą najpoważniejsze obrażenia" - Zdjęcie główne

Policjanci apelują do motocyklistów i innych użytkowników dróg o rozwagę | foto poglądowe-archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Okres wiosenno-letni wystartował, a wraz z nim sezon motocyklowy. W związku z tym policjanci prowadzą akcję „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Mundurowi chcą zwrócić uwagę użytkowników dróg – w tym motocyklistów - na istotne dla nich aspekty bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kształtowanie właściwych postaw na drodze.

Reklama

- Należy pamiętać, że użytkownicy jednośladów są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego i w wypadkach drogowych odnoszą najcięższe obrażenia. Jedyną ochroną ciała motocyklisty, podczas upadku lub zderzenia jest odzież ochronna, tj. kurtka i spodnie motocyklowe, właściwe buty, rękawice oraz kask. Jednak przy dużych prędkościach taka ochrona jest mało skuteczna – podkreśla policja.

Mundurowi dodają, że lekceważenie przepisów ruchu drogowego, w tym niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie czy też nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu, może doprowadzić do poważnych konsekwencji.

- Uczulamy także kierowców samochodów, aby mieli na uwadze, że o tej porze roku na drogach częściej niż zwykle można spotkać jednoślady. Pamiętajmy! Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy bezpiecznie dojechać do celu – dodają mundurowi.

Policja apeluje o rozwagę oraz kulturę i życzliwość wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Policyjną akcję wspiera firma Screen Network S.A., która na swoich ekranach LED rozmieszczonych m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych, emituje spot pod hasłem przewodnim akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy