O zarzutach Agrounii wymierzonych w jedną z kutnowskich Biedronek pisaliśmy W TYM MIEJSCU. W skrócie – uważają oni, że sklep błędnie informuje o kraju pochodzenia młodej kapusty. Na plakacie reklamowym produkt oznaczony był jako polski, tymczasem na etykiecie z ceną znalazła się informacja, że krajem pochodzenia jest Macedonia i Portugalia.
O odniesienie się do tej sprawy poprosiliśmy samą sieć z prośbą o wyjaśnienie sytuacji wskazanej przez Agrounię. Odpowiedziano nam, że strategią Biedronki jest oferowanie świeżych warzyw i owoców, których krajem pochodzenia jest Polska zawsze, kiedy jest to możliwe ze względu na sezon wegetacyjny.
- W poprzednich tygodniach, oferowaliśmy klientom młodą kapustę spoza Polski, oczekując już zakontraktowanych dostaw z rodzimych upraw. Z każdym kolejnym dniem tygodnia pochodzące z polski produkty stają się dominujące w naszej ofercie. Wspomniane warzywo spoza naszego kraju było dostarczane do naszych centrów dystrybucyjnych ostatni raz 14.05. Pierwsze dostawy młodej kapusty z polskich upraw trafiły do sklepów w Kutnie dokładnie 14.05. Stawiamy na polskie warzywa i owoce, czego dowodem są plakaty promujące młodą kapustę oznaczaną znakiem „produkt polski", pojawiły się w sklepach jako zapowiedź oferty już 12.05. W momencie realizacji wspomnianego nagrania mogło dojść do sytuacji, że w sklepie były jeszcze obecne pozostałości asortymentu z dostawy z poprzedniego tygodnia, ponieważ był to tydzień przejściowy między dostawą polskich produktów, a tymi z innych krajów – wyjaśnia Michał Juraszczyk, starszy menedżer sprzedaży odpowiedzialny za sklepy sieci Biedronka w Kutnie i okolicach.
Na potwierdzenie tych słów Biedronka przysłała nam zdjęcia wykonane wczoraj rano w Kutnie w sklepie przy ul. ul. Kościuszki 73 - tym samym w którym dokonano nagrania w dniu 14.05. Można je zobaczyć w galerii.
Równocześnie zapytaliśmy czy Biedronki zlokalizowane na terenie powiatu kutnowskiego (i ewentualnie ościennych powiatach takich jak łęczycki i łowicki) są zaopatrywane w produkty pochodzące od rolników z tych okolic.
- Jeśli chodzi o dostawców z regionu, to przykładowo w promieniu 30 km od Kutna współpracujemy z 3 gospodarstwami rolnymi, które dostarczają nam warzywa. Pierwsze z nich dostarczyło nam od początku roku już 125 tysięcy opakowań włoszczyzny, pozostali właśnie rozpoczynają zbiory, a ich zeszłoroczne dostawy zawierały m.in. 190 tyś pęczków natki, czy 245 tys. pęczków kopru. W kolejnych ościennych gminach posiadamy następnych dostawców – podkreśla M. Juraszczyk.
Przy okazji przypomina, że mniejsi lokalni producenci są zapraszani do współpracy z Biedronką.
- Razem z naszymi kupcami lokalnymi warzyw i owoców stale poszukujemy chętnych do współpracy małych gospodarstw rodzinnych, które mogą zgłosić się do nas za pomocą specjalnie przygotowanego formularza (KLIK) – kończy Michał Juraszczyk.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.