Reklama

Reklama

Policjanci na nieoznakowanych motocyklach wyjechali na kutnowskie ulice. To początek specjalnej akcji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP Kutno

Policjanci na nieoznakowanych motocyklach wyjechali na kutnowskie ulice. To początek specjalnej akcji - Zdjęcie główne

Policjanci na nieoznakowanych motocyklach wyjechali na ulice. To początek specjalnej akcji | foto KPP Kutno

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sezon motocyklowy z dnia na dzień coraz bardziej się rozkręca, co nietrudno zauważyć podróżując po powiecie kutnowskim. W naszym regionie spotkamy także policjantów na nieoznakowanych motocyklach.

Reklama

Początek sezonu motocyklowego to również start działań „Jednośladem bezpiecznie do celu ", podczas których funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poruszających się jednośladami.

Mundurowi na motocyklach będą monitorować drogi powiatu kutnowskiego. Taka forma pełnienia służby pozwala na szybką reakcję na zdarzenie oraz ekspresowe dotarcie do miejsca niedostępnego dla wozu policyjnego. 

- Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na kierowców jednośladów oraz sposób ich jazdy. Sprawdzą również, czy posiadają odpowiednie uprawnienia do kierowania oraz wymagane dokumenty podczas kontroli. Pod szczególnym nadzorem będą miejsca, gdzie miłośnicy dwóch kółek nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego – informuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie.

Policjantów na motocyklach będzie można spotkać zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych, jak i na terenie miasta. 

Policja przypomina, że kierujący jednośladem w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie ma szans. Przed urazami chronią go jedynie ubrania i hełmy ochronne. 

- Apelujemy więc do motocyklistów o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności. Nie zawsze bowiem pasja jazdy motocyklem idzie w parze ze zdrowym rozsądkiem. Nie zapominajmy także o kulturze i życzliwości. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji. Wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg – podkreśla podkom. Edyta Machnik.

Info: KPP Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy