Reklama

Reklama

Sukces kutnowskiej młodzieży! Ich projekt wśród najlepszych w Polsce [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 28 kwi 2022 07:32
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Projekt licealistów I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie został nominowany do nagrody najlepszego projektu społecznego w Polsce.

Reklama

Kasia, Sandra, Natalia i Filip są inicjatorami projektu „Zdrowe Łapy”. Ich celem jest pomoc bezpańskim zwierzętom i ograniczenie samej bezdomności wśród psów i kotów.

W ramach swoich działań podjęli współpracę z Czterema Łapami Żychlin i kutnowską przychodnią weterynaryjną Duovet. Zorganizowali zbiórkę dla Domu Tymczasowego „Felkowy Stryszek”, oraz dla wspomnianych Czterech Łap.

W rozmowie z nami licealiści obszernie opowiadali o szczegółach swojej inicjatywy. Podkreślali m.in. jak ważna jest kastracja i sterylizacja naszych czworonogów.

- To nie jest zabieg inwazyjny, jest łagodny dla zwierząt, a jednocześnie jest jednym z najlepszych rozwiązań zwalczenia bezdomności. Dodatkowo zwierzęta niepoddawane kastracji są narażone na przeróżne choroby, koty wychodzące są narażone na walki między sobą, a samice na zajście w ciążę – wyjaśniała Sandra.

„Zdrowe Łapy” to akcja, którą uczniowie „Dąbrowszczaka” realizują w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Chodzi tutaj o naukę w praktyce poprzez realizację wybranego projektu społecznego.

Pomysł młodzieży z I LO znalazł się w gronie 189 projektów nominowanych do nagrody Złotego Wilka, czyli wyróżnienia dla najlepszego projektu społecznego w Polsce. Zdrowe Łapy znalazły się w kategorii „Edukacja”.

Laureatów poznamy 19 maja podczas Finału Zwolnionych z Teorii 2022.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)