Reklama

Policjanci w łódzkim masowo biorą L4 - jak sytuacja wygląda w Kutnie?

Opublikowano:
Autor:

Policjanci w łódzkim masowo biorą L4 - jak sytuacja wygląda w Kutnie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już 300 funkcjonariuszy policji w całym województwie łódzkim w ciągu dwóch dni wybrało się na zwolnienia chorobowe. Sytuacja dotyczy głównie pionów drogówki i prewencji. Grozi to brakami w obsadzie patroli w ciągu trwania m.in. Akcji Znicz. Jak sytuacja przedstawia się w samym powiecie kutnowskim?

W bieżącym tygodniu do Komendy Powiatowej Policji w Kutnie wpłynęło zaledwie jedno zwolnienie lekarskie funkcjonariusza policji i złożone ono było w związku z wypadkiem w pracy.

- Policjanci prowadząc tegoroczną 5 dniową akcję ZNICZ (31.10-4.11) na drogach i w okolicach cmentarzy mają za zadanie pomagać udrażniać ruch i ułatwiać dotarcie w odwiedzane miejsca. Sytuacja na terenie garnizonu łódzkiego jest stale monitorowana przez centrum operacyjne policji. Analizie poddawany jest także stan sił i środków kierowanych do zabezpieczenia akcji - informuje mł. insp. Joanna Kącka, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Joanna Kącka zapewnia również, że mimo zwiększonej w połowie komend policji woj. łódzkiego absencji chorobowej patrole, zarówno umundurowane, jak i kryminalne, są tak organizowane, aby zapewnić ciągłość służb. Sytuacja na terenie województwa będzie monitorowana z pokładu policyjnego śmigłowca. Patrole złożone z funkcjonariuszy policji, straży miejskiej i innych wspomagających służb będą kierowane wszędzie tam, gdzie pojawią się newralgiczne miejsca.

- Ogółem, na 6000 funkcjonariuszy w województwie łódzkim, w ciągu ostatnich dni ponad 300 policjantów przeszło na L4. Sytuacja na bieżąco jest aktualizowana. Na tę chwilę nie ma konieczności przesuwania sił pomiędzy poszczególnymi powiatami czy też zasilania przed inne województwa. KWP w Łodzi udzieli wsparcia tym jednostkom, w których odnotowano zwiększoną absencję chorobową - dodaje.

W ubiegłym roku działania związane z akcją Znicz prowadzone były przez 7 dni (od 27 października do 2 listopada 2017). Na terenie woj. łódzkiego w tym czasie doszło do 81 wypadków drogowych, w których zginęły 4 osoby, a 90 zostało rannych. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 90 nietrzeźwych kierujących.

Policja jest formacją stojącą na straży bezpieczeństwa. Zwłaszcza w okresie Święta Zmarłych kiedy to wiele osób podróżuje odwiedzając groby bliskich każdy ma prawo oczekiwać, że dzięki funkcjonariuszom bezpiecznie dotrze na nekropolie i bezpiecznie wróci do domu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE