Reklama

Reklama

Policjant potrzebuje pomocy. Mundurowi zwracają się do mieszkańców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe(archiwum)

Policjant potrzebuje pomocy. Mundurowi zwracają się do mieszkańców - Zdjęcie główne

Trwa zbiórka krwi dla łódzkiego policjanta chorującego na białaczkę | foto poglądowe(archiwum)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jeden z policjantów potrzebuje pilnej pomocy. Chodzi o zbiórkę krwi dla mundurowego, który walczy z białaczką. Jego koledzy zwracają się z prośbą do wszystkich, którzy mogą się w nią włączyć.

Reklama

Trwa zbiórka krwi dla policjanta chorego na białaczkę

- Pilnie potrzebna jest krew dla naszego kolegi policjanta z VII Komisariatu Policji w Łodzi Filipa Wdowczaka. Filipa zaatakował nowotwór złośliwy - białaczka szpikowa w stopniu ostrym. Aby mógł dalej walczyć z chorobą potrzebna jest krew - najlepiej grupy A Rh + - informują policjanci z województwa łódzkiego.

Wszystkie osoby chcące pomóc proszone są o oddanie krwi dowolnej grupy, ze wskazaniem dla Filipa Wdowczaka (Oddział Hematologii i Transplantologii) Szpitala im. M. Kopernika w Łodzi.

Krew może oddawać osoba między 16 a 65 rokiem życia, ale jeśli zamierzasz oddać ją po raz pierwszy to górna granica wieku wynosi 60 lat.

Do punktu krwiodawstwa mogą udawać się osoby, które ważą powyżej 50 kilogramów. Ten parametr ustalono dla komfortu krwiodawców.

Kluczową rzeczą jest stan zdrowia osoby chcącej oddać krew. Musi być stuprocentowo zdrowa, nie może przyjmować na stałe żadnych leków.

Więcej o warunkach, które trzeba spełnić by oddać krew, przeczytasz na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy