Reklama

Reklama

Policjantki z Kutna spotkały się z Ukraińcami. O czym rozmawiano? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 13 kwi 2022 10:49
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji w Kutnie uczestniczyły w spotkaniu z obywatelami Ukrainy. Podzieliły się z nimi garścią niezbędnych informacji, które mogą okazać się dla nich bezcenne w trakcie pobytu w Polsce.

Reklama

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Kutnie zorganizowano spotkanie z obywatelami Ukrainy. Za inicjatywą stał Powiatowy Urząd Pracy i władze powiatu.

- Współorganizatorami była kutnowska komenda oraz Wojewódzka Inspekcja Pracy w Łodzi. Celem przedsięwzięcia było przekazanie ważnych informacji dotyczących zatrudnienia i zwrócenie uwagi na najważniejsze zagrożenia z jakimi mogą uchodźcy spotkać się na terenie naszego kraju – mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Wystąpienie policjantek służących w KPP Kutno było jednym z punktów tego wydarzenia. Omówiono zagrożenia jakie mogą czyhać na uchodźców podróżujących po Polsce.

- Poruszane były między innymi aspekty takie jak zagrożenia w podróży, zasady bezpieczeństwa o jakich należy pamiętać podczas szukania mieszkania czy pracy. Nie zabrakło również informacji na temat cyberzagrożeń. W spotkaniu brała udział osoba ze znajomością języka ukraińskiego co niewątpliwie ułatwiło przekazywanie informacji – zaznacza podkom. E. Machnik.

Wszyscy zgromadzeni otrzymali również ulotki informacyjne w języku ukraińskim na których wszystkie niezbędne informacje zostały zawarte razem z numerami telefonów do instytucji pomocowych.

Dodajmy, że policjanci z Kutna wielokrotnie uczestniczyli m.in. akcjach organizowanych dla uchodźców, w tym dla dzieci. Biorą też udział w pomocy humanitarnej.

Przykładem jest zbiórka, która odbyła się w jednostce krótko po wybuchu wojny za naszą wschodnią granicą. Zbierano artykuły spożywcze, higieniczne, koce, odzież. i zabawki. Brali w tym udział także pracownicy cywilni KPP Kutno.

Wcześniej skontaktowano się ze stowarzyszeniami, fundacjami oraz wieloma osobami, które również niosą pomoc. Tak ustalono co i gdzie jest najbardziej potrzebne.

info: KPP Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)