Polska wygrywa ze Szwecją

Polska wygrywa ze Szwecją - Zdjęcie główne

WydarzeniaW pierwszym spotkaniu XXIV Międzynarodowego Turnieju o Puchar Syrenki piłkarska reprezentacja Polski do lat 17 (rocznik 1993) wygrała w Kutnie z rówieśnikami ze Szwecji 1:0 (1:0). Jedynego gola zdobył gracz Jagiellonii Białystok, Łukasz Bogusławski.GALERIA: Polska - Szwecja (36 zdjęć)

W kadrze prowadzonej przez Władysława Żmudę znaleźli siępiłkarze z polskich i zagranicznych klubów. Młodzi zawodnicy na co dzień grająw m.in. polskich Wiśle Kraków, Legii Warszawa, Jagiellonii Białystok, LechuPoznań oraz niemieckiej Arminii Bielefeld oraz szkockim Glasgow Rangers.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, jednak groźniejszeakcje przeprowadzali kadrowicze Żmudy. W 24. minucie przed szansą stanął wpakowaniapiłki do siatki stanął zawodnik Legii Warszawa Dawid Dzięgielewski, lecz DavorBlazević z największym trudem wybił futbolówkę na rzut rożny. Sześć minut późniejbył już jednak bezradny. Podanie Michała Nalepy z Wisły Kraków pięknymuderzeniem sfinalizował Łukasz Bogusławski i „biało-czerwoni” wyszli naprowadzenie.

Po przerwie gra toczyła się głównie w środkowej strefieboiska i brakowało klarownych sytuacji strzeleckich. Gorąco zrobiło się dopierow samej końcówce. W 79. minucie bliski szczęścia był Dawid Dzięgielewski, alepiłka po próbie lobowania bramkarza o centymetry minęła szwedzką świątynię. Wodpowiedzi Carlos Garcia Ambrosiani z bliska uderzył głową, jednak piłka nieznalazła drogi do siatki.

Polska - Szwecja 1:0(1:0)
1:0 Łukasz Bogusławski 30 min.

Polska: Tomasz Kasprzik – Artur Bogusz, Kornel Osyra,Krystian Żołnierewicz, Jędrzej Łagiewka, Łukasz Bogusławski, Szymon Drewniak,Michał Nalepa, Mateusz Lewandowski, Dawid Dzięgielewski, Kacper Przybyło

Szwecja: Davor Blazevic – Mattias Pavic, Carlos GarciaAmbrosiani, Erik Berthagen, Jonatan Akerman Berndtsson, Amin Nazari, LucaSciacca, Joel Rajalakso, Anton Sandberg Magnusson, Mans Soderquist, SimonHedlund