Reklama

Reklama

Ponad 20 milionów dla gmin w Łódzkiem. Ile otrzymały te z powiatu kutnowskiego? [FOTO/WIDEO]

Opublikowano: śr, 12 sty 2022 15:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ponad 100 miast i gmin w województwie łódzkim otrzyma wsparcie w ramach projektu „Cyfrowa gmina”. Za ponad 20 milionów złotych samorządy będą mogły sfinansować sprzęt komputerowy, oprogramowanie czy szkolenia dla pracowników. Wśród beneficjentów projektu znalazły się również gminy z powiatu kutnowskiego, których przedstawiciele odebrali symboliczne czeki.

Reklama

We wtorek 11 stycznia, w Starym Młynie w Zgierzu marszałek Grzegorz Schreiber wręczył symboliczne czeki dla przedstawicieli miast i gmin z województwa łódzkiego, które otrzymają wsparcie w ramach projektu „Cyfrowa gmina”.

- Po fali pandemii wiemy już o wiele lepiej, jak ważna jest cyfryzacja urzędu. Żeby każdy miał możliwość załatwienia sprawy online, a lekcje podczas nauczania zdalnego miały wsparcie cyfrowe - powiedział marszałek Grzegorz Schreiber. – To są zadania, na które gminy będą mogły te środki wykorzystać.

Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, ogłosił w Zgierzu start trzeciego naboru w ramach rządowego konkursu grantowego „Cyfrowa gmina". – Ten program to odpowiedź na zapotrzebowanie, które zgłaszały samorządy. Polacy są bardzo otwarci na cyfryzację, a większość chce załatwiać sprawy urzędowe online – powiedział wiceminister.

Pieniądze przewidziane są dla ponad stu miast i gmin w regionie. Otrzymają one około 22,5 mln zł.

Podczas wczorajszej uroczystości czeki wręczono wójtom wszystkich gmin z naszego powiatu. Ile wyniosły dofinansowania?

 • Gmina BEDLNO - 157 890,00 zł
 • Gmina DĄBROWICE - 100 000,00 zł
 • Gmina KROŚNIEWICE - 247 170,00 zł
 • Gmina KRZYŻANÓW - 100 000,00 zł 
 • Gmina KUTNO - 262 590,00 zł
 • Gmina ŁANIĘTA - 100 000,00 zł
 • Gmina NOWE OSTROWY - 101 940,00 zł
 • Gmina OPORÓW - 100 000,00 zł
 • Gmina STRZELCE - 116 760,00 zł
 • Gmina ŻYCHLIN - 348 840,00 zł
 • Łącznie: 1 635 190,00 zł

 

- Miło nam poinformować, że wszystkie gminy z terenu powiatu kutnowskiego otrzymały dofinansowanie z rządowego programu "Cyfrowa gmina" – mówi Daniel Kowalik, starosta kutnowski – Te niemal 2 mln, które zostaną przeznaczone na systemy, sprzęt czy oprogramowanie będą nieodzownym narzędziem dla urzędników. Dzięki temu wsparciu pracownicy jednostek samorządu terytorialnego będą w lepszy, sprawniejszy i bezpieczniejszy sposób działać na rzecz mieszkańców – dodaje.

Środki, które pozyskają gminy, nie wymagają wkładu własnego. Są to granty, które w sposób bezpośredni trafią na konta samorządów z przeznaczeniem na cyfryzację. Uzyskane dofinansowanie może być zakwalifikowane na wydatki już poniesione w dwóch ostatnich latach. Poszczególne gminy mogą otrzymać od 100 tys. do 2 mln zł w zależności od liczby ludności i dochodów.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego/Starostwo Powiatowe w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy