Reklama

Reklama

Ponad pół miliona złotych trafi do Kutna? Chodzi o asystentów dla niepełnosprawnych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-pixabay.com

Ponad pół miliona złotych trafi do Kutna? Chodzi o asystentów dla niepełnosprawnych - Zdjęcie główne

Kutno stara się o ponad pół miliona złotych. | foto poglądowe-pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutno ubiega się o ponad pół miliona złotych na rzecz osób niepełnosprawnych. Magistrat podkreśla, że to pieniądze, które miałyby zostać przeznaczone na asystentów dla osób niepełnosprawnych. Chodzi o ponad 550 tysięcy złotych. Za tę kwotę będzie można pomóc tym, którzy nie mogą brać udziału w życiu społecznym z powodu różnego rodzaju barier związanych z niepełnosprawnością.

Reklama

- Przede wszystkim asystenci mają pomagać osobom niepełnosprawnym w codziennych czynnościach. Chodzi tu między innymi o pomoc w codziennym przemieszczaniu się na przykład do szkoły, na zakupy, do lekarza, na rehabilitację, do kościoła czy na zajęcia sportowe lub wydarzenia kulturalne. Ponadto asystenci pomagać będą na przykład w załatwianiu spraw urzędowych, nawiązywaniu kontaktów z różnymi organizacjami czy instytucjami – tłumaczy Zbigniew Wdowiak, Zastępca Prezydenta Kutna.

Program ma służyć wyrównywaniu szans i poprawie samodzielności osób niepełnosprawnych. Według planów z programu będzie mogło skorzystać 30 osób w tym 10 dzieci w wieku do 16 roku życia, 8 osób z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności i 12 osób z orzeczeniem o stopniu umiarkowanym.

Usługi asystenta będą świadczyć wykwalifikowani pracownicy posiadający odpowiednie doświadczenie. Wniosek o pieniądze został w ekspresowym tempie opracowany i  złożony w grudniu. Na rozstrzygnięcie przez ministerstwo trzeba będzie poczekać do końca pierwszego kwartału tego roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy