Reklama

Porażka kutnowskich baseballistów

Opublikowano:
Autor:

Porażka kutnowskich baseballistów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zespół seniorów klubu MKS Stal w weekend rozgrywał decydujące, piąte spotkanie półfinałowej serii mistrzostw Polski w baseballu, z odwiecznym rywalem zza miedzy – UKS Dęby Osielsko. Stalowcy mecz rozpoczęli bardzo udanie. Kilka zaliczonych odbić i po dwóch zmianach Kutnianie prowadzili 3:0, w pełni kontrolując grę i co ważniejsze prezentując dobrą, kombinacyjną grę. Niestety następne dwie zmiany to seria niedobrych wydarzeń dla drużyny trenera Przemysława Kubickiego.

Oddane Osielszczanom trzy punkty po homerunie Pawła Decowskiego i solidny błąd miotacza Stali źle podającego piłkę na pierwszą bazę (kolejne dwa punkty straty), zdeprymował kutnowską drużynę do tego stopnia, że zawodnicy w żółto niebieskich strojach już do końca meczu, w okresie kolejnych pięć zmian, nie odnaleźli właściwej koncentracji. Kutnowska drużyna przegrała to spotkanie - 3:7 a to oznacza, że wielokrotnemu mistrzowi Polski z Kutna pozostanie w tym sezonie jedynie gra o III miejsce w hierarchii krajowego baseballu, co też będzie zadaniem niełatwym. W finale Dęby zagrają z warszawskimi Centaurami a Kutnianie rywalizować będą o ten trzeci plac z Gepardami z Żor.

Pomeczowe komentarze były bardzo różnorodne. Wszyscy zgodnie uznali jednak, że zespół Stali nie wykorzystał ogromnej szansy na awans do finału. Znający realia,
z jakim kutnowski seniorski baseball borykał się w tym sezonie, uznali że i tak osiągnięty rezultat jest właściwym i chyba dobrym wykładnikiem sytuacji kutnowskiego baseballu, bez względu na to, że możliwości drużyny były znacznie większe. Zespół seniorów kutnowskiego klubu w znacznej części składa się z grupy studentów, którzy na mecze przyjeżdżają do Kutna, nie trenując na co dzień z drużyną. W tym sezonie zespół seniorów przeżył również ostateczne odmłodzenie składu, o pladze kontuzji już nie wspominając… ale taki już jest sport.

Grający w kutnowskim zespole Litwin Zarkaitas Evaldas zastanawiał się także po meczu, czy to spotkanie odbywało się w Kutnie, czy w….. Osielsku. Na trybunach kutnowskiego centrum Małej Ligi dominowała bowiem kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców z tej podbydgoskiej miejscowości i była ona niewątpliwie dodatkowym zawodnikiem ich ukochanych Dębów. Cóż, w tej sytuacji taki wyrok należy przyjąć z pokorą i zastanowić się, jak……. zbudować drużynę na kolejny sezon.

Skład kutnowskiej drużyny w tym meczu przedstawiał się następująco: Gracjan Bielecki, Mariusz Grzanowski, Kacper Kamiński, Vilimas Kestas, Jakub Kolasiński, Cezary Miklas, Jakub Nadolski, Mateusz Nowicki, Evaldas Remeika, Rafał Rybski, Artur Wojtczak, Jakub Wojtczak, Maciej Wróblewski, Evaldas Zarkaitis,

Trenerem zespołu jest Przemysław Kubicki, a kierownikiem drużyny Anna Bielecka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE