Porażka "Miejskich" w Pułtusku

Porażka "Miejskich" w Pułtusku - Zdjęcie główne

WydarzeniaPiłkarze trzecioligowego MKS-u Kutno przegrali na wyjeździe zNadnarwianką Pułtusk 0:2 (0:0). Oba gole dla gospodarzy zdobył wkońcówce Sebastian Janusiński. To trzecia porażka "Miejskich" z rzędu!Dosobotniego spotkania piłkarze prowadzeni przez Pawła Ślęzakaprzystąpili bez Marcina Dopierały, który musiał odbyć karę za czerwonąkartkę z poprzedniej kolejki. W wyjściowej jedenastce zabrakło takżeAdama Grzybowskiego, którego miejsce zajął Piotr Michalski.

Wpierwszej połowie lekką przewagę mieli gospodarze, jednak nie potrafiliudokumentować jej zdobyciem gola. Piłkarze z Pułtuska oddali sporostrzałów na bramkę Michała Sokołowicza, jednak ten spisywał się bezzarzutu. Swoje okazje miał także MKS. W poprzeczkę z dystansu trafiłRafał Jankowski, a Sylwester Płacheta zmarnował sytuację sam na sam zbramkarzem Nadnarwianki.Wpierwszej połowie lekką przewagę mieli gospodarze, jednak nie potrafiliudokumentować jej zdobyciem gola. Piłkarze z Pułtuska oddali sporostrzałów na bramkę Michała Sokołowicza, jednak ten spisywał się bezzarzutu. Swoje okazje miał także MKS. W poprzeczkę z dystansu trafił Rafał Jankowski, zaś Sylwester Płacheta kilka razy przedryblował defensywę Nadnarwianki i gol wisiał w powietrzu.

Po przerwie inicjatywę przejęliprzyjezdni z Kutna, ale piłka nie chciała znaleźć drogi do bramki.Dobrą okazję miał Rafał Jankowski, lecz jego strzał głową minimalniechybił celu. Po ponad godzinie gry trener Ślęzak dokonał dwóch korekt wskładzie. Za Tomasza Czajkowskiego, który otrzymał piątą żółtą kartkęwszedł Gracjan Sobczak, zaś w miejsce Sylwka Płachety pojawił sięMichał Rosiak.

Bezbramkowy remis utrzymywał się aż do 80.minuty. Wtedy błąd Bartosza Kaczora wykorzystali piłkarze Nadnarwiankii na 1:0 strzelił Sebastian Janusiński. Po stracie gola MKS mógł szybkowyrównać, jednak sędzia Artur Mądrzak z Warszawy podjął kontrowersyjnądecyzję. W polu karnym gospodarzy nieprzepisowo zatrzymywany był PiotrMichalski, ale gwizdek arbitra milczak jak zaczarowany. Chwilę potempodopieczni Mateusza Miłoszewskiego zadali kutnianom nokautujący cios.W 82. minucie Piotr Gawlik stracił piłkę po nieudanej próbie dryblingui Janusiński przelobował wychodzącego Michała Sokołowicza.

Tużprzed końcowym gwizdkiem "Miejscy" mogli zdobyć kontaktowego gola, alestrzał Rafała Kubiaka ugrzązł na poprzeczce. Drużyna Pawła Ślęzakdoznała trzeciej z rzędu porażki i po 27. kolejkach zajmuje 6. miejscew tabeli III ligi łódzko-mazowieckiej.

Nadnarwianka Pułtusk - MKS Kutno 2:0 (0:0)
1:0 Sebastian Janusiński 80 min.
2:0 Sebastian Janusiński 82 min.

Żółte kartki: Zalewski (Pułtusk) - Czajkowski (MKS)
Sędzia: Artur Mądrzak (Warszawa)

Nadnarwianka: Lewandowski - Elak, Słomkowski, Wolf, Chmielewski (84 Krawczyk) -Granosik, Janusiński (90 Walesiak), Parszewski, Zalewski (87 Warda) -Kotarski (75 Rembiejewski), Piecychna

MKS Kutno: Sokołowicz - Znyk, Kaczor (87 Włodarski), Gawlik, Bartczak - PiotrMichalski (84 Konrad Bolimowski), Kubiak, Jakubowski, Czajkowski (73Sobczak) - Płacheta (75 Rosiak), Jankowski