Reklama

Reklama

Posłanka Matysiak: "Czas na legalizację marihuany w Polsce!" W sejmie będą debatować nad "pakietem konopnym"

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Temat legalizacji marihuany w Polsce nabiera tempa. Już niebawem w sejmie odbędzie się pierwsze czytanie tzw. "pakietu konopnego", przygotowanego przez zespół parlamentarzystów. Jednemu z trzech podzespołów przewodzi posłanka z Kutna, Paulina Matysiak.

Reklama

13 stycznia w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw.

- Nie byłoby to możliwe, gdyby nie praca wszystkich członkiń i członków zespołu oraz osób konsultujących zapisy w ustawach. Czas na legalizację marihuany w Polsce! - pisze Paulina Matysiak. 

Pakiet ustaw przygotowany przez Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany trafił 20 kwietnia do marszałka sejmu. Co zakłada tzw. "projekt konopny"?

Po pierwsze projekt dekryminalizacji marihuany przewiduje możliwość hodowli czterech krzaków, a także posiadanie 5 gramów szuszu na własny użytek.

Po drugie w planach jest zwiększenie dopuszczalnej zawartości THC (główna substancja psychoaktywnej zawarta w konopiach) do 0,3 procent. Hodowca nie miałby również obowiązku uzyskania zgody na uprawę, a jedynie poinformowania o prowadzeniu tego typu działaności. 

Trzeci podzespół skupia się na kwestii marihuany medycznej, a na jego czele stoi posłanka Lewicy, Paulina Matysiak z Kutna. Jej podzespół podejmuje problemy dotyczące m.in. refundacji leków produkowanych na bazie konopii, a także edukacji wśród lekarzy i personelu medycznego w kwestii przpisywania i dawkowania wspomnianych leków. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy