Reklama

Posumowanie akcji „Znicz 2016”

Opublikowano:
Autor:

Posumowanie akcji „Znicz 2016” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak co roku dzień Wszystkich Świętych jest dla policjantów czasem wytężonej pracy. Stróże prawa czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy odwiedzali groby swoich bliskich. Tegoroczny długi listopadowy weekend na drogach powiatu kutnowskiego można uznać za spokojny.Podczas trwającej akcji „Znicz 2016” na drogach powiatu kutnowskiego doszło do trzech wypadków, w których 6 osób zostało rannych. Na szczęście obrażenia, jakie odnieśli poszkodowani nie zagrażają ich życiu.

Do pierwszego wypadku doszło w piątek w Pomarzanach. Kierująca fiatem punto 26-letnia mieszkanka powiatu kutnowskiego nie dostosowała prędkości do warunków na drodze i zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z volkswagenem golfem, którego kierowcą był 41-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego.

Drugie zdarzenie miało miejsce w niedzielę na drodze wojewódzkiej nr 702 w miejscowości Pawłowice. Kierujący motorowerem 17-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego, przewożąc 16-letniego pasażera nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w prawidłowo jadącego kierującego passatem 39-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego.

Do trzeciego wypadku doszło w środę na skrzyżowaniu ulicy Podrzecznej i Jana Pawła II. Kierujący skodą 72-letni mieszkaniec Kutna, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu autobusowi komunikacji miejskiej. Uczestnicy zaistniałych wypadków byli trzeźwi. Niestety nie wszyscy kierujący stosowali się do zakazu kierowania pojazdami pod działaniem alkoholu.

Podczas akcji „Znicz 2016” kutnowscy policjanci zatrzymali aż 8 nietrzeźwych kierujących. Również nie wszyscy kierowcy stosowali się do przepisów prawa o ruchu drogowym. Funkcjonariusze kutnowskiej drogówki pięciokrotnie zatrzymali prawa jazdy za przekroczenie o 50 km/h dozwolonej prędkości na terenie zabudowanym. Rekordzista zatrzymany w sobotę na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Bardzinek przekroczył prędkość o 59 km/h.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE