reklama
reklama

Poważne ostrzeżenie dla Kutna i okolic. Zaleca się zwołanie specjalnego posiedzenia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/KCI

Poważne ostrzeżenie dla Kutna i okolic. Zaleca się zwołanie specjalnego posiedzenia - Zdjęcie główne

Poważne ostrzeżenie dla Kutna i okolic. Zaleca się zwołanie specjalnego posiedzenia | foto poglądowe/KCI

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaOd jutra aura może bardzo mocno dać się we znaki mieszkańcom naszego regionu. Sytuacja wydaje się poważna: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie, a Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego szereg zaleceń, wśród których znalazło się m.in. zwołanie posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
Reklama lokalna
reklama

Z ostrzeżenia drugiego stopnia wydanego przez IMGiW wynika, że od godz. 12:00 dnia 21.07.2024 (niedziela) do godz. 20:00 dnia 22.07.2024 (poniedziałek) prognozuje się upały na terenie całego województwa łódzkiego.

Temperatura maksymalna w powiecie kutnowskim w niedzielę będzie wynosić od 30°C do 32°C, a w poniedziałekod 31°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy ma się utrzymywać na poziomie około 18°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje sie na 80%. 

Na podstawie zapisów Wojewódzkiego Planu Zarządzania Kryzysowego, w związku z wydaniem przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżenia meteorologicznych drugiego stopnia, prognozującego wystąpienie na terenie wszystkich powiatów województwa łódzkiego, zaleca się w obliczu powstania sytuacji nadzwyczajnej, wykonanie następujących zadań:

reklama

1.    Dystrybuowanie ostrzeżeń meteorologicznych do jak najszerszej liczby osób/odbiorców/instytucji na administrowanych przez Państwa obszarze.
2.    Uruchomienie lokalnych systemów ostrzegania i alarmowania (komunikaty na stronach internetowych, w mediach społecznościowych, kontakt z lokalnymi mediami i in.).
3.    Zwołanie posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (fakultatywnie w zależności od lokalnych uwarunkowań i potrzeb). 
4.    Wzmocnienie obsady stanowiska dyżurnego w PCZK/MCZK.
5.    Zapewnienie stałej łączności PCZK/MCZK ze stanowiskami kierowania Policji i Państwowej Straży Pożarnej, operatorami systemów dystrybucyjnych oraz WCZK.
6.    Sprawdzenie gotowości zasobów magazynowych (w tym dostępność osób wydających sprzęt).
7.    Wydanie wytycznych dla wójtów/burmistrzów/prezydentów miast (powiaty ziemskie).
8.    Informowanie mieszkańców na temat zasad postępowania podczas upałów.

reklama

- Jednocześnie informuję Państwa, że funkcjonujące w trybie całodobowym Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego na bieżąco monitoruje zagrożenia występujące na terenie naszego województwa i pozostaje w ciągłej gotowości do wsparcia lokalnych działań - czytamy w komunikacie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama