Reklama

Reklama

Powiat Kutnowski pamiętał o Powstańcach Styczniowych [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nie tylko w samym Kutnie obchodzono wczoraj 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Uroczystości związane z tym wydarzeniem miały miejsce także m.in. w Dąbrowicach, Krośniewicach oraz Nowem. Obecni na nich byli przedstawiciele Powiatu Kutnowskiego.

Reklama

Władze powiatu reprezentowali: członek zarządu powiatu - Tomasz Walczewski wiceprzewodniczący rady powiatu - Tomasz Marciniak. 

Pierwszym punktem złożenia kwiatów był pomnik na placu Świętego Jana Pawła II w Dąbrowicach, gdzie Dorota Dąbrowska Burmistrz Dąbrowic poprowadziła uroczystość, a następnie udano się na grób Powstańców Styczniowych na Cmentarzu Parafialnym w Dąbrowicach, gdzie zapalono znicz i zawieszono kokardę Powstańczą. 

Następnie udano się na grób Powstańca Styczniowego Szymona Trojanowskiego na Cmentarz Parafialny w Krośniewicach, gdzie złożono kwiaty, zapalono znicz oraz zawieszono kokardę Powstańczą. Uroczystości prowadził Sławomir Selder Przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Krośniewicach, który podkreślił, ze tylko i wyłącznie dzięki Księdzu Dziekanowi Tomaszowi Jackowskiemu powstanie pomnik Powstańca Styczniowego.

Ostatnim miejscem złożenia kwiatów był grób w Nowem, walczącego w Powstaniu Styczniowym Ignacego Cygańskiego. Tu również zapalono znicz, złożono kwiaty i zawieszono kokardę Powstańczą.

- Zapraszam na rozpoczęcie Powiatowych obchodów 160. rocznicy Powstania Styczniowego, które rozpoczną się Mszą Świętą i koncertem pieśni patriotycznych już 29 stycznia w Głogowcu o godzinie 10:00. W tym roku program obchodów mamy wyjątkowo bogaty, gdyż jest to 160. rocznica! Zapraszam - mówi Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

- Sto sześćdziesiąt lat temu wybuchło Powstanie Styczniowe i już na zawsze pozostanie ono świadectwem wolności. Pomimo klęski było impulsem do działania dla Polaków i pozwoliło na zbudowanie wolnej Polski. To bardzo ważne, by upamiętniać tak ważną datę naszej historii - dodaje Tomasz Marciniak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego.

Info własne/Powiat Kutnowski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy