Reklama

Powiat wyda ponad 2,5 mln zł na rzecz niepełnosprawnych

Opublikowano:
Autor:

Powiat wyda ponad 2,5 mln zł na rzecz niepełnosprawnych  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dokładnie 2 500 862 zł Powiat Kutnowski otrzymał z PFRON-u na realizację działań na rzecz osób niepełnosprawnych. W projekcie uchwały, za której przyjęciem głosowali podczas dzisiejszej sesji radni powiatowi, określono zadania z zakresu m.in. rehabilitacji społecznej.

Z powyższej kwoty środków finansowych pochodzących z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, 1 156 740 zł starostwo przeznaczy na dofinansowanie kosztów tworzenia i działania warsztatów terapii zajęciowej. Największe potrzeby i zainteresowania dotyczą głównie dofinansowania zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. Znaczą część stanowi również kwota dofinansowania uczestnictwa osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w turnusach rehabilitacyjnych oraz likwidacji barier w komunikowaniu się, architektonicznych i technicznych.

Podział środków finansowych na poszczególne zadania został pozytywnie zaopiniowany przez członków Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Kutnie w dniu 5 marca br. Dziś zgodnie uchwalono, że pieniądze otrzymane z funduszu zostaną w tym roku przeznaczone na poniższe zadania:

  1. Przyznanie osobom niepełnosprawnym środków na podjęcie działalności gospodarczej albo na wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej - 25 tys. zł
  2. Dokonanie zwrotu kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej - 25 tys. zł
  3. Dofinansowanie uczestnictwa osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w turnusach - 400 tys. zł
  4. Dofinansowanie kosztów tworzenia i działania warsztatów terapii zajęciowej - 1 156 740 zł.
  5. Dofinansowanie sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych -10 tys. zł
  6. Dofinansowanie zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze przyznawane osobom niepełnosprawnym na podstawie odrębnych przepisów, osób dorosłych, dzieci i młodzieży - 604 122 zł
  7. Dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych w związku z indywidualnymi potrzebami osób niepełnosprawnych - 280 tys. zł.

Ponadto w przypadku gdy do 15 grudnia br. środki otrzymane z PFRON-u nie zostaną przeznaczone na realizację zadań 1-5 i 7, Powiat zobowiązał się, że przeznaczony je na zaopatrzenie w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne itp.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE