Reklama

Reklama

Powstanie Młodzieżowa Rada Powiatu? Odpowiedź starosty jest jednoznaczna

Opublikowano: 14 października 2020 07:00
Autor:

Powstanie Młodzieżowa Rada Powiatu? Odpowiedź starosty jest jednoznaczna - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wdrażanie idei samorządności, czynny udział w życiu publicznym i kształtowanie postaw demokratycznych u młodego pokolenia - to zdaniem Martyny Stasiak kluczowe argumenty za utworzeniem Młodzieżowej Rady Powiatu. Asystentka posłanki Agnieszki Hanajczyk skierowała w tej sprawie pismo do starosty Daniela Kowalika. Co na to włodarz naszego powiatu?

Reklama

- Szanowny Panie Starosto, zwracam się do Pana z propozycją utworzenia Młodzieżowej Rady Powiatu. Młodzieżowa Rada Powiatu mogłaby mieć charakter typowo konsultacyjny dla działania organów samorządu Powiatu Kutnowskiego. Pełniłaby rolę przedstawicielską wobec młodych mieszkańców Powiatu Kutnowskiego. Zadaniem Młodzieżowej Rady byłoby zwracanie za pomocą uchwał, deklaracji, opinii, apeli, oświadczeń i wniosków, uwagi na problemy reprezentowanego środowiska - czytamy w piśmie skierowanym do starosty kutnowskiego.

Zdaniem asystentki posłanki, utworzenie Młodzieżowej Rady wdraża w życie ideę propagowania samorządności wśród młodych mieszkańców oraz zachęca ich do udziału w dyskusji nad ważnymi sprawami dla regionu. Kształtowałaby również postawy demokratyczne.

- Najlepszym sposobem na naukę partycypacji przez młodzież jest właśnie umożliwienie jej w praktyce wpływania na losy powiatu, gminy czy też miasta. Budowanie świadomości obywatelskiej, zwiększanie zaangażowania w procesy tworzenia projektów i inwestycji pod kątem młodych mieszkańców, inicjowanie działań na rzecz młodzieży i kształtowanie postaw dotyczących samorządności jest bardzo ważne - przekonuje Martyna Stasiak.

Co na to starosta?

Jak się okazuje, Daniel Kowalik popiera pomysł nawiązania współpracy z młodzieżą z terenu powiatu kutnowskiego i uważa za zasadne powołanie przy Staroście Komisji ds. Młodzieży. Starosta deklaruje, że do kompetencji komisji należałoby między innymi reprezentowanie interesów młodzieży z terenu powiatu kutnowskiego oraz propagowanie idei samorządności wśród młodych mieszkańców.

- Podejmowanie takich inicjatyw jest istotne z uwagi na rozwijanie w młodym pokoleniu właściwej postawy obywatelskiej w życiu publicznym. Co więcej może pozytywnie wpłynąć na rozwój powiatu, gdyż wprowadza świeże spojrzenie na część zagadnień istotnych z punktu widzenia młodego pokolenia. W związku z powyższym zwracam się z prośbą o przedstawienie propozycji modelu funkcjonowania takiej organizacji, jak i jej ewentualnego statutu lub regulaminu - odpowiada Kowalik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (8)
 • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  Agnieszka

  Na Państwa portalu od dłuższego czasu pisze komentarze jakiś idiota negujący istnienie Covid 19. Jest pod każdym artykułem. Podpisuje się "anonim" Nie jest to "robot" jak w przypadku linków do sex stron z którymi nie potraficie sobie poradzić. Uważam że komentarze tej osoby nie powinny ukazywać się na portalu. I równocześnie administratorzy powinni o jakość portalu dbać. Umożliwienie aktywności takim świrom świadczy o tym, że pracownicy KCI zwyczajnie nie nadają się do tej pracy.

 • 9 miesięcy temu | ocena +4 / -4

  felga od stara

  odpowiedz starosty jest prosta z mlodymi bede jadl wiecej czekolady i zgromadze wiecej zapasow zywieniowych w sliniankach

 • 9 miesięcy temu | ocena +5 / -5

  Mieszkaniec

  Bardzo fajnie. W końcu będzie słychać głos młodych

 • 9 miesięcy temu | ocena +5 / -5

  Ele

  Super pomysł

 • 9 miesięcy temu | ocena +8 / -8

  Bary

  Może czas najwyższy zamiast zajmować się pierdołami to zająć się przedsiębiorcami i tym co państwo z nimi teraz robi , rolnikami którzy protestują w całej Polsce w obronie swoich praw , tężnię parkingi polecam jeszcze może złożyć propozycje budowy Latarni Faros nad ochnią

  • 9 miesięcy temu | ocena +2 / -2

   Yt

   Tym to kto inny powinien się zająć

 • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -1

  Ciekawy

  Czy wstąpić/kandydować do rady może każda młoda osoba?

  • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   Gracuś

   Dobre pytanie,ale odpowiedzi brak