Reklama

Powstanie Młodzieżowa Rada Powiatu? Odpowiedź starosty jest jednoznaczna

Opublikowano:
Autor:

Powstanie Młodzieżowa Rada Powiatu? Odpowiedź starosty jest jednoznaczna - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wdrażanie idei samorządności, czynny udział w życiu publicznym i kształtowanie postaw demokratycznych u młodego pokolenia - to zdaniem Martyny Stasiak kluczowe argumenty za utworzeniem Młodzieżowej Rady Powiatu. Asystentka posłanki Agnieszki Hanajczyk skierowała w tej sprawie pismo do starosty Daniela Kowalika. Co na to włodarz naszego powiatu?

- Szanowny Panie Starosto, zwracam się do Pana z propozycją utworzenia Młodzieżowej Rady Powiatu. Młodzieżowa Rada Powiatu mogłaby mieć charakter typowo konsultacyjny dla działania organów samorządu Powiatu Kutnowskiego. Pełniłaby rolę przedstawicielską wobec młodych mieszkańców Powiatu Kutnowskiego. Zadaniem Młodzieżowej Rady byłoby zwracanie za pomocą uchwał, deklaracji, opinii, apeli, oświadczeń i wniosków, uwagi na problemy reprezentowanego środowiska - czytamy w piśmie skierowanym do starosty kutnowskiego.

Zdaniem asystentki posłanki, utworzenie Młodzieżowej Rady wdraża w życie ideę propagowania samorządności wśród młodych mieszkańców oraz zachęca ich do udziału w dyskusji nad ważnymi sprawami dla regionu. Kształtowałaby również postawy demokratyczne.

- Najlepszym sposobem na naukę partycypacji przez młodzież jest właśnie umożliwienie jej w praktyce wpływania na losy powiatu, gminy czy też miasta. Budowanie świadomości obywatelskiej, zwiększanie zaangażowania w procesy tworzenia projektów i inwestycji pod kątem młodych mieszkańców, inicjowanie działań na rzecz młodzieży i kształtowanie postaw dotyczących samorządności jest bardzo ważne - przekonuje Martyna Stasiak.

Co na to starosta?

Jak się okazuje, Daniel Kowalik popiera pomysł nawiązania współpracy z młodzieżą z terenu powiatu kutnowskiego i uważa za zasadne powołanie przy Staroście Komisji ds. Młodzieży. Starosta deklaruje, że do kompetencji komisji należałoby między innymi reprezentowanie interesów młodzieży z terenu powiatu kutnowskiego oraz propagowanie idei samorządności wśród młodych mieszkańców.

- Podejmowanie takich inicjatyw jest istotne z uwagi na rozwijanie w młodym pokoleniu właściwej postawy obywatelskiej w życiu publicznym. Co więcej może pozytywnie wpłynąć na rozwój powiatu, gdyż wprowadza świeże spojrzenie na część zagadnień istotnych z punktu widzenia młodego pokolenia. W związku z powyższym zwracam się z prośbą o przedstawienie propozycji modelu funkcjonowania takiej organizacji, jak i jej ewentualnego statutu lub regulaminu - odpowiada Kowalik.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE