Reklama

Reklama

Pożar budynku wielorodzinnego. Część mieszkańców spędziło noc w szkole podstawowej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Pożar budynku wielorodzinnego. Część mieszkańców spędziło noc w szkole podstawowej - Zdjęcie główne

Pod Kutnem doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym, część ewakuowanych mieszkańców nocowało w Szkole Podstawowej | foto poglądowe-archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzisiejszej nocy w miejscowości Leszno (gm. Kutno) doszło do pożaru w budynku mieszkalnym. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin.

Reklama

Informacja o pożarze budynku wielorodzinnego wpłynęła do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej o godzinie 21:20. Ogień pojawił się na poddaszu.

- Po dojeździe pierwszych zastępów stwierdzono, że pożarem objęta jest środkowa część poddasza, a płomienie wychodzą na zewnątrz. Wszyscy mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem straży pożarnej – mówi mł. bryg. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Kutno.

W wyniku zdarzenia na szczęście nie było osób poszkodowanych. Głównymi działaniami straży było podanie jednego prądu wody na dach budynku i dwóch do wnętrza. Po ugaszeniu pożaru oddymiono i przewietrzono wszystkie pomieszczenia, poddasze sprawdzono kamerą termowizyjną w poszukiwaniu ewentualnych zarzewi ognia.

- Dla mieszkańców budynku przez wójt Gminy Kutno zorganizowano zapasowe miejsce noclegowe w Szkole Podstawowej w Byszewie. Nasze działania trwały ponad 4 godziny, uczestniczyło w nich pięć zastępów gaśniczych – relacjonuje mł. bryg .Mariusz Jagodziński.

Oprócz strażaków z Kutna w Lesznie pracowali druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z Wroczyn i Leszczynka. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była utrata izolacyjności przewodów elektrycznych. W tej chwili jest za wcześnie by mówić o wartości strat wyrządzonych przez pożar.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy