Reklama

Reklama

Pożar niedaleko Kutna. Spłonęły dwa kombajny, duże straty i długa akcja strażaków [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 4 maj 2022 16:26
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzisiejszej nocy w powiecie kutnowskim doszło do sporych rozmiarów pożaru. W jego wyniku zniszczone zostały dwa kombajny rolnicze. Straty niestety są duże.

Reklama

O godzinie 1 straż pożarna została poinformowana o pożarze w miejscowości Buszkówek w gminie Żychlin. Pierwsze informacje mówiły o płonącym garażu, który znajdował się obok budynku mieszkalnego.

- Na miejsce zadysponowano cztery zastępy gaśnicze. Zdarzenie dotyczyło blaszanego garażu o wymiarach 10x8 metrów i wysokiego na sześć metrów. Wewnątrz znajdowały się dwa kombajny, zagrożony był też budynek stodoły – mówi mł. bryg. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.

Na szczęście nie było osób poszkodowanych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu i jednego w obronie wspomnianego budynku stodoły.

Na szczęście udało się zapobiec przeniesieniu ognia na stodołę.

Ogółem straty oszacowano na 140 tysięcy złotych (kombajny) i 50 tysięcy złotych (blaszana wiata). Strażacy jako prawdopodobną przyczynę zdarzenia podają utratę izolacyjności przewodów elektrycznych.

W akcji uczestniczyli strażacy z PSP Kutno i okolicznych OSP (Żychlin, Śleszyn i Pniewo). Działania trwały ponad trzy godziny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy