Reklama

Reklama

Praca wre. Tu stanie pierwsza tężnia solankowa w naszym powiecie, widać już pierwsze efekty [FOTO]

Opublikowano: ndz, 3 kwi 2022 09:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przygotowania pod pierwszą w powiecie kutnowskim tężnie solankową idą pełną parą. Ta stanie w Krośniewicach w ramach zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego.

Reklama

O inwestycji informowaliśmy na łamach KCI pod koniec marca. Tężnia solankowa zbudowana zostanie na placu Wolności. Planowany koszt tego zadania to 44 982 zł. Tężnia ma się stać nowym miejscem spotkań i odpoczynku dla mieszkańców. 

Burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman donosi o pierwszych widocznych efektach realizowanej inwestycji. Jak informuje, miejsce pod tężnię solankową jest już prawie gotowe.

Tężnia wykonana będzie z drewna i zabezpieczona impregnatem. Wyposażona zostanie w zbiornik na solankę, pompę oraz oświetlenie. Projekt obejmuje także wykonanie wylewki betonowej jako podłoża dla tężni, przyłącza elektrycznego oraz zakup i montaż altany. 

Projektodawcy zapewniają o zdrowotnych właściwościach tej inicjatywy. Wokół tężni wytwarza się bowiem specyficzny mikroklimat, będący naturalnym leczniczym inhalatorium. Mikroklimat tężni wspiera leczenie przewlekłych i nawracających schorzeń układu oddechowego, a także posiada właściwości oczyszczające drogi oddechowe.

- W dobie walki ze smogiem i zanieczyszczeniami powietrza tężnia solankowa spełnia też funkcję swoistego filtra powietrza. Z tężni solankowej korzystać będą mogli wszyscy mieszkańcy miasta i Gminy Krośniewice, zarówno dorośli jak i dzieci. Jest to ciekawa alternatywa spędzania wolnego czasu, przynosząca jednocześnie wymierne skutki dla zdrowia. Będzie to doskonałe miejsce na odpoczynek czy chwilę relaksu – czytamy w uzasadnieniu projektu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy