Reklama

Reklama

Pracownicy kutnowskiego szpitala nagrodzeni. Odznaczenia przyznał… prezydent Andrzej Duda [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 21 paź 2021 12:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński oraz marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber uhonorowali mieszkańców naszego regionu, którzy zasłużyli się podczas walki z koronawirusem. Wśród 195 nagrodzonych osób znaleźli się także pracownicy kutnowskiego szpitala. Warto zaznaczyć, że odznaczenia przyznane są przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Reklama

Uroczystość wręczenia odznaczeń za szczególne zaangażowanie w walce z pandemią odbyła się 20 października w Filharmonii Łódzkiej. Wyróżnione osoby otrzymały Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi, łącznie uhonorowano nimi 195 osób. Wśród odznaczonych liczną grupę stanowili przedstawiciele placówek medycznych i instytucji należących do samorządu województwa łódzkiego. 

- To wyjątkowy dzień, bo po raz pierwszy zebrali się państwo wszyscy w jednym miejscu – mówił wojewoda Tobiasz Bocheński. - Walka z pandemią odbywa się na wielu frontach, choć to jedna wojna. Jest front medyczny, organizacyjny, logistyczny, psychologiczny. Każdy ważny i trudny. Wszystkie te ogniwa były ze sobą połączone i musiały wzajemnie współpracować, abyśmy mogli sprostać wyzwaniom. Dzięki państwa współpracy w różnych miejscach możliwe było przeprowadzenie województwa łódzkiego przez ten trudny czas. To, że tak wiele skomplikowanych wyzwań zostało zrealizowanych skutecznie, jest państwa zasługą. Dziękujemy.

W gronie osób uhonorowanych Brązowymi Krzyżami Zasługi znalazły się przedstawicielki Kutnowskiego Szpitala Samorządowego: Irena Dałek, dyrektor ds. pielęgniarstwa oraz Anna Łęczewska, ordynator I Oddziału Chorób Wewnętrznych. 

- Brawo! Jesteśmy bardzo, bardzo dumni. Szanowne Panie! W imieniu całej załogi, Pacjentów i społeczności ziemi kutnowskiej bardzo serdecznie dziękujemy. Proszę również przyjąć najszczersze gratulacje. To dla nas wszystkich zaszczyt z Paniami pracować! – gratulowały w mediach społecznościowych władze kutnowskiego szpitala. 

Po wręczeniu nagród przyszedł czas na uroczysty koncert „Wdzięczni za walkę z pandemią". Swoim patronatem objął go minister zdrowia Adam Niedzielski. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE