reklama
reklama

"To będzie nieporównywalne do tego, co było". Zbliża się historyczny moment dla Kutna [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

"To będzie nieporównywalne do tego, co było". Zbliża się historyczny moment dla Kutna [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaPałac Saski w Kutnie już niedługo stanie się jedną z wizytówek Kutna. Będziemy mogli tu podziwiać eksponaty i dzieła z Warszawy, czy Drezna. Przy okazji niedawnej uroczystości w naszym mieście wielokrotnie podkreślano rolę, jaką ma pełnić to miejsce.
reklama

Muzeum Regionalne zmieni nazwę na Muzeum Pałac Saski

W weekend Kutno świętowało jubileusz 40-lecia działalności Muzeum Regionalnego. Dyrektor placówki mówił nam, że trudno w kilku zdaniach streścić cztery dekady działalności Muzeum. Podkreślał jednak, że wielkimi krokami zbliżamy się do historycznej chwili – otwarcia wyremontowanego Pałacu Saskiego.

reklama

- Zamykamy pewien etap. Kończy się Muzeum Regionalne w Kutnie, a zaczyna się Muzeum Pałac Saski w Kutnie. Wkraczamy z XIX w XXI wiek. Z kilku sal wystawienniczych i kilkudziesięciu metrów przenosimy się na ponad tysiąc metrów – mówił dyrektor Muzeum, Grzegorz Skrzynecki.

Znacznie wzrośnie liczba eksponatów. W Kutnie będziemy mogli zobaczyć np. dzieła wypożyczone z Drezna, Wilanowa, czy Zamku Królewskiego w Warszawie.

- Klasa tego, co znajdzie się w Kutnie będzie nieporównywalna do tego, co było. Muzeum będzie supernowoczesne, będzie spełniało wszystkie warunki, żeby te niesamowite eksponaty i dzieła wypożyczyć i je pokazywać. Mieszkańcy Kutna, okolic i przybyli z Polski będą mogli je w naszym mieście zobaczyć – dodawał G. Skrzynecki.

reklama

To będzie jedna z wizytówek Kutna

Budowany kompleks muzealny będzie jedną z wizytówek Miasta Róż. Znajdzie się w nim mnóstwo wspomnianych ekspozycji, również tych multimedialnych i interaktywnych.

Według założeń w nowej przestrzeni muzealnej będzie można zobaczyć wiele aspektów królewskiego życia Augusta III Sasa. Zajrzymy m.in. do królewskiej sypialni, jadalni czy kaplicy, w której władca Polski modlił się podczas pobytu w Kutnie.

reklama

Wiele z ekspozycji poświęconych będzie podróży władcy, ponieważ Pałac Saski w Kutnie był jednym z przystanków króla na trasie z Warszawy do Drezna 

Jakie działania obejmuje rewitalizacja Pałacu Saskiego w Kutnie?

Prace prowadzone w Pałacu Saskim obejmują remont, przebudowę, częściową odbudowę i rozbudowę, oraz: 

  • budowę 2-kondygnacyjnego pawilonu ekspozycyjnego,
  • budowę 3 łączników w tym podziemnego łączącego pawilon ekspozycyjny z budynkiem pałacu,
  • zagospodarowanie terenu oraz wykonanie przyłączy sieciowych dla wszystkich ww. obiektów,
  • remont oraz przebudowę budynku ratusza miejskiego.
 

Po przeprowadzeniu prac rewaloryzacyjnych znajdą się tu miejsca przeznaczone na muzeum, organizację działań kulturalnych i edukacyjnych dla różnych grup wiekowych.

Dodajmy, że obchodzony w weekend jubileusz 40-lecia Muzeum Regionalnego w Kutnie połączony był z Piknikiem Saskim.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama