Reklama

Reklama

Piknik w centrum Kutna: Darmowa degustacja dla mieszkańców i sporo innych atrakcji [ZDJĘCIA/WIDEO]

Opublikowano: sob, 16 paź 2021 14:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ten weekend stanął pod znakiem jubileuszu 40-lecia Muzeum Regionalnego w Kutnie i odbywającego się w jego ramach Pikniku Saskiego. Na mieszkańców miasta w Parku Traugutta czekało sporo atrakcji.

Reklama

Rano w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbyła się uroczystość z okazji 40-lat działalności Muzeum Regionalnego. Były gratulacje, podziękowania, kwiaty i inne upominki.

Potem świętowanie przeniosło się do Parku Traugutta, gdzie przygotowano Piknik Saski pod hasłem „Tradycja Królewskich Łowów”.

- Dziś mamy podwójną okazję do świętowania – jubileusz Muzeum i 325 rocznica urodzin Króla, dlatego w tym dniu odbywa się także Piknik, a wszystko kręci się wokół łowów i jedzenia. Mieliśmy gotowanie m.in. z wiceprezydentem Jackiem Boczkają, był turniej gotowania dla młodzieży, zaplanowaliśmy także wykład o gotowaniu – mówi Grzegorz Skrzynecki, dyrektor Muzeum Regionalnego w Kutnie.

Impreza ruszyła krótko po południu od otwarcia wystawy plenerowej, pokazu musztry i oddania salwy. Następnie odbyła się wspomniana przez G. Skrzyneckiego pierwsza część gotowania z degustacją. Jacek Boczkaja przyrządzał kurczaka po napoleońsku.

W ramach Pikniku odbył się również teatrzyk dla dzieci Marka Żyły i pokaz tańca barokowego z Kutnowską Grupą Tańca Dawnego „La Danse”. Odbywały się kolejne części gotowania z degustacją, a sam smak potraw przygotowywanych według starych przepisów zdecydowanie przypadł do gustu przybyłym.

W programie imprezy znalazł się spektakl „Henryk VI na łowach” w wykonaniu rekonstruktorów z Towarzystwa Stanisławowskiego i Grupy Tańca Dawnego „La Danse”. Z kolei dla najmłodszych zaplanowano gry, zabawy i warsztaty. W trakcie Pikniku zorganizowano II Konkurs Strzelecki o nagrodę Kanclerza Andrzeja Hieronima Zamoyskiego.

Wydarzenie już dobiegło końca. Wiadomo, że impreza będzie kontynuowana, lecz organizatorzy planują, by odbywała się ona w cieplejsze miesiące.

- Sierpień jest lepszym miesiącem na tego typu imprezy, głównie z uwagi na pogodę. Dzisiaj nie jest źle, nie pada, jest w miarę przyjemnie – mówi nam dyrektor Muzeum Regionalnego.

Wkrótce Muzeum Regionalne w Kutnie przemianuje się w Muzeum Pałac Saski w Kutnie, o czym niedługo więcej na KCI.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)