Reklama

Reklama

Obcokrajowcy integrują się z Kutnem. Zorganizowano dla nich wiele atrakcji [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 16 paź 2021 09:37
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W naszym mieście trudno nie spotkać osób spoza Polski. Dla cudzoziemców Kutno bywa tylko miejscem pracy, ale niektórzy czasami zostają tu na dłużej i oprócz codziennego wyjścia do firmy, zakładu, czy biura zajmują się także zwykłymi, przyziemnymi rzeczami. Niektórzy nawet zakładają tu rodziny, inni ściągają do naszego miasta bliskich ze swoich krajów.

Reklama

Dlatego też dziś w Kutnie zorganizowano Dzień Integracji. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Wsparcia i Integracji Cudzoziemców w Kutnie które działa w ramach Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców w Kutnie przy Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego.

W ramach dnia integracji zapalnowano wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Poczatkiem wydarzenia było "powitanie" zapalnowane na godz. 11:00 na ulicy Królewskiej. Dzieci mogły bawić się w sali zabaw LEO, z kolei kutnowska policja przygotowała upominki - maskotki i kamizelki odblaskowe. Po powiatniu uczestnicy wybrali się na specer po Kutnie, by lepiej poznać nasze miasto, jego historię i symbole.

W integracyjnym powitaniu wziął udział zastępca prezydenta Kutna Zbigniew Wdowiak, wspomniane służby mundurowe i organizatorzy i zrzeszeni w Centrum Integracji Cudzoziemcy z rodzinami.

O szczegółach opowiada pani Natalia w osobnym artykule.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)