Reklama

Reklama

"Pracownicy szkół boją się utraty pracy". Jak sprawę komentują władze powiatu kutnowskiego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe(archiwum)

"Pracownicy szkół boją się utraty pracy". Jak sprawę komentują władze powiatu kutnowskiego? - Zdjęcie główne

Posłanka Paulina Matysiak twierdzi, że z powodu pomysłu utworzenia Centrum Usług Wspólnych pracownicy szkół boją się utraty pracy. Jak sprawę komentuje Starostwo Powiatowe w Kutnie? | foto poglądowe(archiwum)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niepewność wśród pracowników szkół dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Kutnie, oraz wątpliwości mieszkańców – na te elementy zwraca uwagę posłanka Paulina Matysiak, która włączyła się w sprawę utworzenia centrum usług wspólnych.

Reklama

- Informacja o tym, że Zarząd Powiatu Kutnowskiego zamierza powołać centrum usług wspólnych, które zastąpi działy księgowe i administracyjne w podległych mu szkołach, wywołała niemałe poruszenie. Pracownicy szkół boją się utraty miejsc pracy, a mieszkańcy konieczności załatwiania spraw uczniów poza szkołą. W sprawę włączyła się posłanka Paulina Matysiak. W połowie listopada parlamentarzystka wystosowała pismo interwencyjne do władz powiatu, w którym poprosiła o odpowiedź na szereg pytań – informuje Biuro Poselskie Pauliny Matysiak.

Kutnowska parlamentarzystka pyta o to, kiedy zostaną zaprezentowane założenia funkcjonowania CUW, jakie — oprócz oszczędności — korzyści dostrzega w jego powstaniu starostwo, czy będzie działać w jednym miejscu i obsługiwać cały powiat, zmuszając interesantów do podróży poza szkołę, co z dotychczasowymi pracownikami, ilu zostanie zwolnionych, czy będą brani pod uwagę przy zatrudnianiu w nowym centrum, oraz czy zamiar powołania instytucji był konsultowany ze szkołami.

- Swoje zdanie kilka dni później wyraził także Zarząd Oddziału Międzygminnego ZNP w Kutnie, który sprzeciwia się powstaniu CUW. Odpowiedzialna za koordynację powołania CUW wicestarosta odpowiedziała w piśmie, że sposób funkcjonowania CUW zostanie zaprezentowany w późniejszym terminie po wypracowaniu rozwiązań organizacyjno-prawnych – informuje posłanka Matysiak.

Powiat odpowiadając na pismo informuje, że kadra nowego centrum ma się składać z dotychczasowych pracowników szkół. Wicestarosta dodaje, że argumentem za powstaniem nowej instytucji ma być rozwiązanie „trudności w znalezieniu wykwalifikowanej obsługi księgowej w momencie absencji pracowników”.

- Wiadomo, że władze powiatu spotkały się ze związkami zawodowymi i dyrektorami szkół, ale w piśmie do posłanki nie przedstawiono żadnych konkluzji. Nie pojawiły się też informacje, czy planowane są zwolnienia – informuje Biuro Poselskie P. Matysiak.

Posłanka deklaruje, że będzie będzie monitorować tę sprawę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy