Reklama

Reklama

Inwestycja pod Żychlinem. Będą nowe miejsca pracy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Inwestycja pod Żychlinem. Będą nowe miejsca pracy - Zdjęcie główne

W okolicach Żychlina mają powstać nowe miejsca pracy. Wszystko dzięki działaniom prowadzonym przez cukrownię w Dobrzelinie | foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W okolicach Żychlina powstaną nowe miejsca pracy. Poinformowała o tym Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Sprawa dotyczy cukrowni w Dobrzelinie.

Reklama

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna przypomina, że Polska pod względem produkcji cukru znajduje się w czołówce europejskich krajów. 

- Zaraz za Francuzami i Niemcami i produkujemy go więcej, niż jesteśmy wstanie skonsumować. Ma w tym swój udział również Krajowa Grupa Spożywcza , która w listopadzie dołączyła do ekosystemu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – informuje ŁSSE.

Strefa dodaje, że w ramach inwestycji w Cukrowni Dobrzelin, inwestor stworzy nowe miejsca pracy, utrzymując przy tym już istniejące, co razem da prawie 200 etatów. 

- Nowemu inwestorowi życzymy samych sukcesów oraz oczywiście słodyczy – podkreśla ŁSSE.

O inwestycjach prowadzonych w cukrowni na początku br. informował serwis biznes.wprost.pl. Przypominał, że już w 2021 roku rozpoczęto realizację kilku zadań inwestycyjnych zarówno z zakresu techniczno-produkcyjnego jak i gospodarki magazynowej. 

- Największym z nich jest modernizacja stacji wyżymania wysłodków, polegająca na wykonaniu kompletnie nowej instalacji zlokalizowanej poza budynkiem fabrycznym. Rozwiązanie to pozwoli nie tylko znacznie poprawić stopień wyżęcia wysłodków, ale również warunki pracy. To jednak nie wszystko! Dokonany zostanie także zakup dodatkowej, nowej krajalnicy, powiększona zostanie pojemność zasobnika buraków oraz przebudowana zostanie linia transportu buraków i krajanki. Dzięki temu przerób dobowy wzrośnie z poziomu 5000 ton do około 7000 ton – podawał biznes.wprost.pl.

Zapowiedziano także zakup i montaż wirówki pracującej na cukrzycy C oraz nowej sprężarki powietrza. 

- Wszystkie zadania inwestycyjne poza poprawieniem obecnie osiąganych wyników, jak i poprawieniem warunków pracy, dają także możliwość docelowego zwiększenia mocy przerobowych Cukrowni na modernizowanych węzłach technologicznych. Poza powyższym zrealizowane zostało także zadanie związane z automatyzacją procesu pakowania – podkreślał wspomniany serwis.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy