Reklama

Reklama

Praktycznie o przedsiębiorczości w ARRK

Opublikowano: pt, 20 mar 2015 16:38
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejna grupa młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Kutnie im. dr. A. Troczewskiego, uczestniczyła w Lekcji Przedsiębiorczości, która odbyła się w Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ul. Wyszyńskiego 11 w Kutnie. Inicjatorem spotkania była Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A.Prezes Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego SA - Mariola Grodnicka, przedstawiła młodzieży obszary działalności Agencji. Szczególną uwagę poświęciła informacji na temat doradztwa związanego z uruchamianiem oraz pozyskiwaniem dotacji na prowadzenie działalności gospodarczej.

Reklama

Wyjaśniła także zasady i ideę działania oraz wsparcie jakie mogą uzyskać firmy korzystające z Inkubatora Przedsiębiorczości.

Młodzież miała także możliwość uczestniczenia w krótkim warsztacie dotyczący planowania ścieżki zawodowej, poprowadzonym prze doradcę zawodowego.

W dalszej części uczniowie wraz z opiekunami zostali oprowadzeni po siedzibie Agencji, gdzie odwiedzili działające w strukturach Agencji - Centrum Informacji Technicznej i Biznesowej. Pani Prezes omówiła zasady korzystania ze zbiorów Centum, gdzie dostępnych jest wiele ciekawych publikacji i czasopism z zakresu techniki, biznesu czy ekonomii.

Tego typu praktyczne zajęcia wskazują uczniom, gdzie po zakończeniu nauki mogą szukać informacji i pomocy w planowaniu swojej przyszłości zawodowej.

Propozycję współpracy i przeprowadzenia Lekcji Przedsiębiorczości, ARRK SA zaproponowała wszystkim szkołom średnim znajdującym się na terenie Regionu Kutnowskiego. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem.

Oferowana opcja to zarówno spotkanie w siedzibie Agencji (w budynku Inkubatora Przedsiębiorczości przy ul. Wyszyńskiego 11), jak również zajęcia przeprowadzane bezpośrednio w szkołach. Uczniowie maja także możliwość umówienia się na indywidualne spotkania doradcami.

Agencja planuje swoje działania edukacyjne rozszerzyć także o inne, ciekawe formy np. skierowane do jeszcze młodszych odbiorców.

Już niebawem, bo 1 maja 2015 , ARRK SA organizuje Kutnowski Piknik Naukowy pn. „ Nauka i Zabawa – Majówka 2015”.

O szczegółach przedsięwzięcia będziemy informować już niebawem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)