Reklama

Prawie 50 wypadków, śmierć 7 osób. To sporo więcej, niż rok temu...

Opublikowano:
Autor:

Prawie 50 wypadków, śmierć 7 osób. To sporo więcej, niż rok temu... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wakacje letnie dobiegły końca. Czas więc podsumować, jak wyglądały one na drogach naszego powiatu.

Trwające od dwóch miesięcy działania „Bezpieczne Wakacje 2020” wczoraj dobiegły końca. Był to okres dla policjantów ruchu drogowego wytężonej pracy. Policjanci podczas działań, czuwając nad bezpieczeństwem na drogach, kontrolowali prędkość pojazdów, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Niestety okres wakacyjny na drogach naszego powiatu nie należał do bezpiecznych.

Od początku wakacji na drogach powiatu kutnowskiego doszło do 49 wypadków drogowych, w których zginęło 7 osób (to aż o 4 ofiary więcej porównując z rokiem ubiegłym). 51 osób zostało rannych. Łącznie zdarzeń drogowych odnotowano 206 (to o 38 więcej porównując do wakacji 2019)

- Pomimo wielu apeli oraz prowadzonych działań profilaktycznych na naszych drogach policjanci zatrzymali 67 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę wcześniej spożywając alkohol. Ponadto mundurowi zatrzymali również 70 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym - informuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

Okres wakacji to również okres wypoczynku nad wodą. Tam również nie zabrakło kontroli kutnowskich policjantów, zwłaszcza na tzw „dzikich kąpieliskach”. Na szczęście na naszym ternie nie odnotowaliśmy żadnego utonięcia.

fot. Tragiczny wypadek w Skłótach z lipca br., w którym zginęły dwie osoby.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE