Reklama

Prawie pół miliona na nowe przystanki. Magistrat wybrał wykonawcę

Opublikowano:
Autor:

Prawie pół miliona na nowe przystanki. Magistrat wybrał wykonawcę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W tym przypadku okazało się, że do dwóch razy sztuka. Wczoraj magistrat ogłosił, która będzie odpowiedzialna za dostawę i montaż 50 nowych wiat przystankowych na ulice naszego miasta.

Miasto Kutno zamierzało przeznaczyć na ten cel 700 tys. zł brutto. W postępowaniu przetargowym wpłynęły cztery oferty – najwyższa opiewała na niecałe 900 tys. zł, najniższa na niecałe 490 tys. zł.

Zdecydowano się na wybór tej drugiej. Podstawą do wyboru najkorzystniejszej oferty były punkty przyznane w dwóch kryteriach – ceny i okresu rękojmi. Dostawę i montaż 50 nowych wiat przystankowych wykona więc firma Zakład Wielobranżowy „SOPEL” 86-005 Białe Błota. Okres rękojmi wynosi 5 lat. Wykonawca inwestycji będzie musiał dostarczyć i zamontować 12 szt. wiat przystankowych podświetlanych i 38 szt. wiat bez podświetlenia na terenie miasta Kutno.

Zakup nowych wiat przystankowych to element projektu pod nazwą „Poprawa stanu publicznego transportu zbiorowego Miasta Kutno poprzez zakup autobusów niskoemisyjnych oraz modernizację infrastruktury transportowej”. Całkowita wartość projektu to ponad 21 mln zł. Unia do jego realizacji dołoży ponad 14,5 mln. zł. Okres realizacji inwestycji przypada na lata 2016-2020.

Celem zakrojonych na sporą skalę inwestycji jest sprawienie, by kutnowska komunikacja była bardziej przyjazna środowisku. Ma to zagwarantować przejście na gospodarkę niskoemisyjną w taborze MZK. Przejazdy miejskimi autobusami mają odbywać się sprawnie, a wszystko ma być zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Realizacja projektu będzie polegać na zakupie 6 autobusów elektrycznych, systemu wspomagania zarządzania przedsiębiorstwem, 50 wiat przystankowych i 10 tablic informacji pasażerskiej. Obecnie modernizowany jest teren MZK i budowana jest szybka stacja ładowania.

fot. poglądowe: wiata przystankowa w Poznaniu

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE