Reklama

Reklama

Premier zatwierdził. W powiecie kutnowskim będą kolejne inwestycje: jakie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Krystian Maj(KPRM)&pixabay.com

Premier zatwierdził. W powiecie kutnowskim będą kolejne inwestycje: jakie? - Zdjęcie główne

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listę drogowych inwestycji. Dwie z nich zostaną zrealizowane w powiecie kutnowskim | foto Krystian Maj(KPRM)&pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Premier zatwierdził listy inwestycji samorządowych na drogach powiatowych i gminnych, które uzyskają wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dobrą informacją jest fakt, że pieniądze popłyną także do powiatu kutnowskiego. Jakie inwestycje czekają nas w najbliższej przyszłości?

Reklama

Dofinansowania będą przeznaczane na modernizację przejść dla pieszych. W sumie w ramach ogłoszonego w marcu 2021 r. naboru na dofinansowanie w całym kraju przyznano dla 1 714 zadań, w tym 910 na drogach powiatowych oraz 804 na drogach gminnych.

W powiecie kutnowskim zmodernizowane zostaną dwa przejścia dla pieszych znajdujące się w Żychlinie. Pierwsze z nich zlokalizowane jest na ulicy Łukasińskiego. Koszt tej inwestycji to ponad 110 tysięcy złotych, z kolei dofinansowanie wyniesie ponad 88,5 tysiąca złotych, a więc 80 proc. wartości inwestycji.

Kolejnym przejściem dla pieszych są pasy na ulicy Żeromskiego. W tym przypadku koszt zadania to ponad 101,5 tysiąca złotych, dofinansowanie również wynosi 80 proc. wartości inwestycji (ponad 81 tysięcy).

- Modernizacja przejść dla pieszych ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa wśród uczestników ruchu drogowego. W naszym powiecie przebudowane zostaną przejścia dla pieszych w Żychlinie przy ul. Łukasińskiego i ul. Żeromskiego. Jesteśmy bardzo wdzięczni Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg za wsparcie, które pozwoli zrealizować inwestycje – komentuje starosta kutnowski, Daniel Kowalik.

Łączna wartość wsparcia dla zatwierdzonych wniosków to 239,5 mln zł, co pozwoli na modernizację blisko 2,6 tys. przejść dla pieszych.

Dzięki rządowemu wsparciu samorządy mogą realizować inwestycje:

  • wymuszające przestrzeganie ograniczeń prędkości w rejonie przejść dla pieszych (np. montaż progów zwalniających czy zmiana geometrii pasa),
  • poprawiające widoczność pieszego (np. poprzez doświetlanie przejść dla pieszych wraz ze strefą oczekiwania),
  • skracające drogę, jaką muszą pokonać piesi (np. poprzez zawężanie jezdni w miejscu przejścia dla pieszych bądź stosowanie azylów).
 

Obecnie prowadzony jest nabór uzupełniający, który potrwa do 5 sierpnia br. Wysokość środków przeznaczonych na dofinansowanie zadań powiatowych oraz zadań gminnych w ramach naboru 9 735 510,15 zł w tym na:

  • Zadania powiatowe – 4 867 755,08 zł
  • Zadania gminne – 4 867 755,07 zł
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy