Reklama

Reklama

Premiera "i żyli długo i szczęśliwie?"

Opublikowano: pon, 1 cze 2015 08:47
Autor:

Premiera "i żyli długo i szczęśliwie?" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kiedy byłem małym chłopcem, w telewizji nie działo się zbyt wiele. Były oczywiście Dobranocki, Zwierzyniec, Teleranek czy Piątek z Pankracym. Ale to, co podobało mi się najbardziej „szło” już po Dzienniku Telewizyjnym. Była to „Dobranoc dla dorosłych” prowadzona przez Jana Kobuszewskiego. Cała rodzina zasiadała wtedy przed telewizorem i oglądała aktora w roli opowiadacza. Siedział on w wielkim fotelu, witał się z widzami i snuł bajkowe historie, które miały miejsce „dawno, dawno temu” albo „nie tak dawno temu”, z wieloma (dla mnie wówczas zupełnie nie czytelnymi) podtekstami politycznymi, obyczajowymi czy seksualnymi.Były to zazwyczaj miniaturki teatralne, trwające do 10 minut, grane przez największych aktorów tamtych lat. Historyjki o znamiennych tytułach: „Niewidzialna księżniczka”, „Lekarskie sumienie”, „O smutnej doli wynalazcy”, czy „O lekkomyślnej Blance” wprowadzały oglądających w błogi nastrój nadchodzącego weekendu. Na koniec, jak przystało na prawdziwą bajkę, padał morał – dość często inny, niż ten wypływający wprost z obejrzanej opowieści. Bajkowe historie o nieszczęśliwych królewnach i smutnych rycerzach, pozwalały naszym rodzicom trochę radośniej spojrzeć na szarą codzienność czasów PRL-u.

Reklama

Chcemy zaprosić Państwa na "pełnometrażową" bajkę dla dorosłych napisaną przez wspaniałego twórcę tekstów kabaretowych, Władysława Sikorę. Mamy nadzieję, że losy marudnego Księcia, Brzydkiej Królewny, konformistycznego Giermka, łatwej w obejściu służącej, samotnej Królowej i zbereźnego Sekretarza wprowadzą Was w błogi nastrój teatralnej zabawy i relaksu.

Życzymy sobie i Wam wielu uśmiechów!

Krzysztof Ryzlak

Spektakle można zobaczyć 5 i 6 czerwca o godz. 19:00, 7 czerwca o godz. 17:00 oraz 27 czerwca o godz. 19:00, wstęp na wejściówki, odbiór w kasie CTMiT.

OBSADA
Malwina Cieślak – Królowa Matka
Magdalena Komur – Brzydka Królewna
Wioleta Tuchorska – Marysia, piękna służąca
Kinga Więckowska – Sekretarz Dworu
Przemysław Fałowski – Piękny Książę (przebrany za Giermka)
Alicja Komur – Brzydki Giermek (przebrany za Księcia)
oraz głos Darka Sikorskiego i wszechobecny (choć niewidzialny) Smok

Scenografia – Karolina Łabęcka
Kostiumy – Krzysztof Ryzlak, Magdalena Górska
Opracowanie muzyczne piosenek – Michał Chojnacki
Współpraca – Aleksandra Wiwała
Oświetlenie – Paweł Łabęcki
Nagłośnienie – Jarek Szymaniak
Projekt plakatu i programu – Marta Fijałkowska
Scenariusz, reżyseria – Krzysztof Ryzlak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)