Reklama

Reklama

Prezydent przyzna nagrodę. Można zgłaszać kandydatów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do końca marca można zgłosić swojego kandydata do Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury. Jest to wyróżnienie przyznawane co rok. Celem jest docenienie zasłużonych artystów i działaczy kultury z naszego miasta. Nagroda trafiała m.in. do pochodzących z Kutna aktorów działających w amatorskich teatrach, malarzy, czy rzeźbiarzy.

Reklama

Zgłaszać można pojedyncze osoby fizyczne lub organizacje pozarządowe mające związek z Kutnem. Ważne, aby kandydaci swoją działalnością przyczyniali siędo wzbogacenia życia kulturalnego Kutna, ochrony dóbr i dziedzictwa kulturowego lub do promocji miasta w kraju i za granicą poprzez swoje dokonania artystyczne.

- Nagroda może być przyznana za wybitne osiągnięcia artystyczne i twórcze, w tym za upublicznianie oryginalnego i wartościowego dzieła artystycznego. Ponadto za upowszechnianie, ochronę i promocję kultury, w szczególności za wybitne osiągnięcia w zakresie realizacji projektów w kraju i za granicą – mówi Agnieszka Lewandowska z wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta.

Wyróżnienie jest również przyznawane za całokształt dokonań artystycznych.

Zgłoszenie kandydata jest proste. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek w Urzędzie Miasta z udokumentowanymi dokonaniami artystycznymi, poparty podpisami 10 mieszkańców, którzy chcieliby, aby dana osoba otrzymała nagrodę. Wniosek należy napisać osobiście, od 2019 roku nie obowiązuje żaden projekt wniosku udostępniany przez Urząd Miasta. Nagroda przyznawana jest nieprzerwanie od 2013 roku.

Jak złożyć wniosek? - KLIK

Dotychczasowi laureaci - KLIK

Szczegółowy regulamin i uchwała Rady Miasta - KLIK

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy