Reklama

Reklama

Problemy z przebudową wiaduktu na Józefowie. Co dalej z inwestycją? Posłanka interweniuje

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Problemy z przebudową wiaduktu na Józefowie. Co dalej z inwestycją? Posłanka interweniuje - Zdjęcie główne

Problemy z przebudową wiaduktu na Józefowie. Co dalej z inwestycją? Posłanka interweniuje | foto archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wielokrotnie na łamach naszego portalu informowaliśmy o problemach z przebudową wiaduktu na kutnowskim Józefowie. PKP PLK, które to miało pokryć koszty przebudowy jezdni w pasie kolejowym, obecnie nie przewiduje tej modernizacji w swoich zadaniach. A to inwestycja, której koszt szacuje się na 20 milionów złotych. Teraz interwencję w tej sprawie podjęła posłanka Paulina Matysiak.

Reklama

Utrudnienia przy remoncie wiaduktu w Kutnie. Posłanka interweniuje u PKP PLK

Remont ważnego dla Kutna wiaduktu kolejowego w ciągu ulic Józefów i Warszawskie Przedmieście trwa od czerwca 2021 i wiąże się z dużymi utrudnieniami, bo z użytku wyłączona jest jezdnia pod nim. Tymczasem w listopadzie ubiegłego roku dowiedzieliśmy się o konflikcie na linii Miasto Kutno – PKP PLK w związku z kosztami przebudowy jezdni, które pokryć miała spółka. PKP wycofało się jednak z modernizacji tej części drogi.

Tak długie utrudnienia na tym odcinku są uciążliwe dla mieszkańców Kutna, szczególnie ze względu na fakt, iż droga pod wiaduktem łączy miasto ze strefą przemysłową. W tej sytuacji pochodząca z Kutna posłanka Paulina Matysiak poprosiła prezesa zarządu PKP PLK o wyjaśnienia w sprawie.

W piśmie skierowanym do spółki parlamentarzystka zwraca uwagę na problemy komunikacyjne na linii władze Kutna — PKP PLK. 

- Z uzyskanych informacji wynika, że w drodze porozumienia za przebudowę odcinka drogi miała być odpowiedzialna spółka kolejowa, natomiast miasto miało zająć się przebudową pozostałej części drogi. Jak się niedawno okazało, PKP PLK odcięły się od tych ustaleń i przedstawiają ich inną interpretację. Dla władz Kutna, które koszt przebudowy wyliczyły na około 20 milionów złotych, jest to sytuacja trudna do przyjęcia – pisze posłanka Matysiak. 

Matysiak poprosiła prezesa PKP PLK o kopię porozumienia oraz o uzasadnienie decyzji o niewywiązaniu się z ustaleń. 

O sprawie będziemy jeszcze informować. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy