Reklama

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie miasta Kutna

Opublikowano:
Autor:

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie miasta Kutna - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Samorząd miejski realizuje projekt unijny pn.: „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie miasta Kutna”. Celem projektu jestzapewnienie bezpłatnego dostępu do Internetu oraz niezbędnych urządzeń i oprogramowania dla mieszkańców Kutna, zagrożonych wykluczeniem z aktywnego uczestnictwa w społeczeństwie informacyjnym, ze względu na trudną sytuację materialną. Projekt zakłada zakup 150 zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniem.W ramach otwartych Centrów Dostępu do Internetu kutnowskie szkoły podstawowe Nr 1, Nr 4, Nr 6 i Nr 9 oraz gimnazja zostaną wyposażone w 100 dodatkowych zestawów komputerowych i Internet.

Pozostałe 50 zestawów komputerowych dostarczane są obecnie do osób, które spełniły określone w projekcie wymogi tj. stałe zameldowanie na terenie miasta, odpowiednie kryterium dochodowe oraz brak komputera i dostępu do Internetu. Zestawy komputerowe w ilości 30 sztuk przeznaczone są dla dzieci, które uzyskały bardzo dobre wyniki w nauce. Komputery z dostępem do Internetu trafią również do 20 osób powyżej 50 roku życia.

- Od momentu kiedy straciłam prace moja sytuacja materialna uległa dużej zmianie. Zmuszona byłam zrezygnować z mniej koniecznych rachunków i wydatków. Nie mając dostępu do internetu nie mogłam skutecznie poszukiwać pracy. Większość informacji o naborze i składaniu podań o pracę jest możliwa przede wszystkim za pośrednictwem internetu. Jestem bardzo zadowolona i mam nadzieje, że moja sytuacja ulegnie teraz zmianie – mówi jedna z uczestniczek projektu.

Udział w projekcie jest bezpłatny.Wartość dotacji to kwota 672 999 zł. Projekt finansowany jest w 100% ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE