Reklama

Reklama

Przed nami Punkowy Weekend! To zwycięski projekt Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miłośnicy mocnych brzmień z Kutna i okolic mogą zacierać ręce! Wszystko za sprawą Punkowego Weekendu, który już wkrótce odbędzie się w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca. To projekt, który wygrał w ostatniej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Reklama

Punkowy Weekend w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca odbędzie się w dniach 17 i 18 marca. Koncerty, które odbędą się w ramach imprezy, finansowane są ze środków Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.

W piątek, 17 marca przed kutnowską publicznością wystąpią PODWÓRKOWI CHULIGANI (trzeci koncert w Kutnie) oraz BEERFORCE. W sobotę (18 marca) po raz pierwszy w naszym mieście wystąpi ARMIA, która w całości zagra swój album "LEGENDA". 

Start koncertów zaplanowano na godzinę 19:00. Wstęp jest wolny - darmowe wejściówki otrzymacie pod adresem marasdeath@gmail.com lub w dniu koncertów w CTMiT.

Zespół ARMIA powstał w 1984 roku na skutek zetknięcia trzech osobowości naszej niezależnej sceny: Tomasza Budzyńskiego (Siekiera), Roberta Brylewskiego (Brygada Kryzys, Izrael) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego. Grupa wydała kilkanaście płyt, z których wydana w 1990 roku „Legenda" oraz „Triodante" z 1994 r. zaliczane są do klasyki polskiej muzyki rockowej.

W ciągu trzydziestokilkuletniej kariery zespołu w jego składzie grało wielu wybitnych i zasłużonych dla rockowej sceny muzyków. Obecnie ARMIĘ tworzą: Tomasz Budzyński – głos, Amadeusz Kaźmierczak - perkusja, Dariusz Budkiewicz - gitara basowa, Jakub Bartoszewski – waltornia, instrumenty klawiszowe oraz Stanisław Budzyński – gitara. Ich ostatnim wydawnictwem jest wydana w październiku 2015 roku płyta „Toń". Płyta ma charakter wizyjno apokaliptyczny, a muzycznie jest kontynuacją artystycznych poszukiwań zespołu. W styczniu 2023 roku grupa weszła do studia, aby nagrać kolejny krążek. 

Zespół PODWÓRKOWI CHULIGANI powstał w 1997 roku w Płocku. W 1999 roku grupa wydała debiutancką płytę "Powrót na ulicę". Wkrótce potem zawiesili działalność. W grudniu 2008 roku PODWÓRKOWI CHULIGANI podjęli próbę reaktywacji w pierwotnym składzie. W przeciągu 22-letniej działalności nagrali 4 płyty, które odbiły się bardzo dużym echem na niezależnej scenie.

Projekt BEERFORCE narodził się w 2020 roku przy okazji współpracy byłego wokalisty zespołu SKALP L. oraz Nightmares z muzykami punkowej kapeli Pogo-Da. Muzykę wykonywaną przez BeerForce można scharakteryzować jako HC/Crossover Thrash. Zespół jest poniekąd spadkobiercą istniejącego parę lat temu projektu SKALP L. (choć już w odświeżonym składzie) i na koncertach sięga po stare pankowe numery ze starych płyt SKALP L., choć muzycznie obiera już nieco inną drogę, nagrywając w 2022 roku EP Hieny.

Skład: Rafał Józefowicz (gitara), Radek Wojtacki (bas), Patryk Wawrzyńczak (bębny), Dawid Wojtacki (gitara), Paweł "Ayatollah of Rock 'n' Rolla" Pilch (wokal).

Info: Marek Kurnatowski – KUTNOWSKA KUŹNIA KULTURY oraz ANTI-VIOLENT AGENCY

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy